Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Matka s dcérou robia niečo nezvyčajné: Američania si ich nápad zamilovali, Slováci ohŕňajú nos!

06.08.2019 Zlatica Beňová

Nápad spracovať staré rifle a dať im nový dizajn dostali Bibiana Dúhová (58) a jej dcéra Barbora (39) z Ružomberka. Dnes pomocou recyklácie vyrábajú moderné dekoračné kúsky či módne doplnky. A niektoré až vyrazia dych!

Dcéra Barbora na nejaký čas odišla do  zahraničia a stala sa mamou. Po návrate zase tvorí. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív B. D. Dcéra Barbora na nejaký čas odišla do zahraničia a stala sa mamou. Po návrate zase tvorí.

Kabelky, tašky, tienidlá, vankúšiky, koberce, kvetináče, papučky či čelenky... Rôzne veci, no jedno majú spoločné. Všetky sú vyrobené zo starej džínsoviny. „Máme svoje verné, úžasné zákazníčky, ale hlavným odberateľom zostáva Amerika,“ priznávajú matka s dcérou. Na Slovensku sa stretávajú s názormi, že je choré niečo zrecyklovať a pýtať si za to viac ako za novú vec. „Je za tým veľa práce, od rozobratia cez návrh po ušitie. Rifle spracúvame len tie, ktoré sú už nepredajné a na­ozaj ich nikto nechce,“ vysvetľujú.

 „Pri práci sa perfektne dopĺňame. Ja navrhujem, maminka šije a medzitým to spoločne dotvárame. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív B. D. „Pri práci sa perfektne dopĺňame. Ja navrhujem, maminka šije a medzitým to spoločne dotvárame."

Tlačiť
Focus Media