Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ak dosku na krájanie nečistíte správne, je nebezpečnejšia ako WC! 5 tipov, ako tomu predísť

25.08.2019 Nový Čas pre ženy

Fuj! Ak nie je čistená správne, môže byť nebezpečnejšia ako toaletná misa. Čo s tým?

5 tipov, ako vyčistiť dosku na krájanie. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock 5 tipov, ako vyčistiť dosku na krájanie.

Bežná drevená doska má na sebe až o 200 % viac fekálnych baktérií ako záchodová misa. Prinášame vám triky, ako dosku správne a efektívne vyčistiť. Nájdete na nej salmonelu, E. coli aj listériu. Čo sa s tým dá robiť? 5 tipov, ako vyčistiť dosku na krájanie. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock 5 tipov, ako vyčistiť dosku na krájanie.

Soľ rozžiari

Ak ste umyli dosku vodou a saponátom, pretrite ju potom vlhkou handričkou namočenou v soli. Získa svetlejšiu a jasnejšiu farbu. Môžete tiež vytvoriť pastu zmiešaním soli a citrónovej šťavy a tou dosku vyčistiť. Ak nemôžete zbaviť dosku zápachu, mierne ju navlhčite, nasypte na ňu väčšie množstvo soli a nechajte asi 5 minút pôsobiť. Potom handričkou zotrite. Nakoniec opláchnite takmer vriacou vodou a umyte saponátom. 5 tipov, ako vyčistiť dosku na krájanie. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock 5 tipov, ako vyčistiť dosku na krájanie.

Tlačiť
Focus Media