Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Niet nad domácu knedľu, ale občas je to tvrdý oriešok: Vyhnite sa týmto chybám a bude dokonalá

24.08.2019 Casprezeny.sk

Pripraviť dobrú domácu knedľu býva často veľká výzva. Týmto chybám sa vyhnite.

Ako správne pripraviť knedle? 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ako správne pripraviť knedle?

Niet na dobrú domácu knedľu. Čo gazdinka, to iný recept. Často sa dedí z generácie na generáciu. Nie každému sa však podarí. Keď sa vyhnete týmto chybám, výsledok vás nadchne.

Knedle sú špecialitou našich českých susedov, ale ani my si pokrmy bez nej nedokážeme predstaviť. Napriek tomu je ich príprava často tvrdým orieškom, a to nielen pre začínajúce kuchárky. Poradíme vám, ktorým chybám by ste sa mali radšej vyhnúť. Ako správne pripraviť knedle? 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎.com Ako správne pripraviť knedle?

Zvoľte správne ingrediencie

Na prípravu žemľových kysnutých knedlí použite vždy hrubú alebo polohrubú múku a nezabudnite na droždie alebo kypriaci prášok. Knedle budú nadýchanejšie, keď droždie rozmiešate v miske s lyžičkou vlažného mlieka a po rozpustení potom pridáte ešte trošku mlieka pre lepšie vykysnutie. Skvelé tiež je, keď namiesto časti mlieka pridáte minerálnu vodu. Skvelé cesto vymiesite aj vo vrecúšku. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Skvelé cesto vymiesite aj vo vrecúšku.

Tlačiť
Focus Media