Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tip na perfektný víkend! Pre TOTO sa oplatí vyraziť na Moravu: Zážitky na celý život

10.08.2019 Milly Sekulová

Ak v lete rady chodievate na výlety, Moravsko - sliezsky kraj je na to ako stvorený. Krásna príroda, rozprávkové hrady, skvelé jedlo aj adrenalínové zážitky sú zárukou vydareného víkendu.

Pohľad zo sklenenej vyhliadky má svoje čaro. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív M.S. Pohľad zo sklenenej vyhliadky má svoje čaro.

Centrom tohto kraja je tretie najväčšie mesto Česka – Ostrava. Ešte za čias Československa si vyslúžila prezývku „Oceľové srdce republiky“ a dôvodom sú železiarne Dolní Vítkovice. Ich história siaha do roku 1828 a v prevádzke boli až do roku 1998. Po zatvorení Vítkovíc sa dlho diskutovalo o ich osude. Jedným z nápadov bolo aj ich zbúranie, no napokon sa mesto rozhodlo zachovať ich pre budúce generácie. Od roku 2008 sú na zozname európskeho kultúrneho dedičstva.

Dnes sa tu okrem prehliadok pre turistov odohrávajú koncerty a festivaly a továreň má naozaj svoje čaro. Zhrdzavený objekt je hotovou pastvou pre oči a cítite sa tu ako zakonzervovaná v čase. Najlepší výhľad na celý areál továrne si vychutnáte z kaviarne Bolt Tower. Už jej názov vám napovie, že je pomenovaná po slávnom atlétovi, ktorý ju v roku 2015 pokrstil. Kaviareň sa týči vo výške 77 metrov a je najvyššie postavenou kaviarňou v Ostrave. Pohľad na hrdzavú nádheru, ktorá výrazne ovplyvnila tvár celej Ostravy, som si tu vychutnala s miestnou špecialitou a so skvelým letným osviežením – s kávou s tonikom.

Areál bývalej železiarne Vítkovice je dnes vyhľadávanou atrakciou pre turistov. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív M.S. Areál bývalej železiarne Vítkovice je dnes vyhľadávanou atrakciou pre turistov.

Tlačiť
Focus Media