Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Potrebujete zhodiť pár kíl? Vyberajte si potraviny podľa vášho znamenia, pôjde to oveľa ľahšie

21.07.2019 Casprezeny.sk

Znamenie, v ktorom ste sa narodili ovplyvňuje vašu osobnosť, životné postoje a spôsob, akým vnímate svet. A dá sa podľa aj chudnúť. Ako? Čítajte!

Aké jedlá prospievajú vášmu znameniu? 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Aké jedlá prospievajú vášmu znameniu?

So znamením horoskopu úzko súvisí aj trávenie. Zistite, aké jedlá vám prospievajú a čomu by ste sa mali radšej vyhnúť. potom aj to chudnutie vám pôjde oveľa ľahšie.

 

Fakt, že znamenie, v ktorom ste sa narodili ovplyvňuje vašu osobnosť, životné postoje a spôsob, akým vnímate svet je pomerne známy. Vedeli ste však, že s ním súvisí aj trávenie? Pozrite sa, aké potraviny vášmu organizmu prospievajú a udržujú ho v rovnováhe a na ktoré by ste mali zabudnúť.

1. Oheň - Baran, Lev, Strelec

Aké jedlá prospievajú vášmu znameniu? 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Aké jedlá prospievajú vášmu znameniu?

Ohnivý element ovláda v tele trávenie a spaľovanie. Aj preto môžu mať tieto znamenia časté problémy s pálením záhy. Na druhej strane ale ohnivý element pomáha organizmu "spaľovať" toxíny, vírusy a baktérie, preto sa Levy, Barany a Strelci vysporiadavajú s chorobami ľahšie než iné znamenia zverokruhu. Títo ľudia majú spravidla vyššiu telesnú teplotu, často aj 37 ° C.

Kedy treba oheň skrotiť

Ak pociťujete silný nepokoj až agresiu, alebo ak máte ťažkosti s trávením, vysoký krvný tlak či problémy so srdcom, je potrebné váš oheň trochu skrotiť. Najviac pomáhajú relaxačné cvičenia, meditácia, ale aj správne jedlo. Konzumujte také potraviny, ktoré sú studené, plné vody a žalúdok ich strávi pomalšie.

Ideálne sú výrobky z celozrnnej múky, strukoviny a koreňová zelenina. Naopak, vyhnite sa červenému mäsu a ostrým, koreneným pokrmom. Rýchlu úľavu vám zaručia bylinné čaje z harmančeka, medovky a valeriány lekárskej.

Aké jedlá prospievajú vášmu znameniu? 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Aké jedlá prospievajú vášmu znameniu?

Zbraň na nedostatok energie

Naopak, ak vám chýba energia a imunita je narušená, váš oheň treba znovu rozdúchať. Vyhnite sa studeným potravinám a doprajte si ľahké aromatické potraviny, napríklad citróny, koreniny, chilli, čierne korenie, klinčeky, zázvor alebo škoricu. Vyhnite sa mliečnym výrobkom.

Tlačiť
Focus Media