Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nasťahovali sa k vám do bytu mravce? Takto sa ich raz-dva zbavíte! A bez chémie

26.07.2019 iva

Mravce zvyčajne bývajú v hniezde, teda mravenisku a niekedy trvá aj roky, kým sa objavia aj u vás doma. Preto na začiatok vystopujte, odkiaľ prichádzajú a my vám poradíme, čo robiť.

Využite prírodné prostriedky, ktoré mravcom nevoňajú. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Využite prírodné prostriedky, ktoré mravcom nevoňajú.

Droždie a med

Pripravte si zmes droždia alebo kysnutých kvasníc s medom alebo cukrom. Zmes dajte na papier buď blízko hniezda alebo na cestičku, kadiaľ sa pohybujú. Mravce si túto sladkú dobrotu berú do mraveniska a jedia, no následkom kvasníc, ktoré kysnú v ich tráviacom trakte, zomierajú. Trvá to dlhšie, ale je to účinné.

Bylinková zmes

Toto je domáci repelent na mravce. Pozháňajte si sírový kvet, citrón, mätu a majoránku. Vymacerujte ich v alkohole a postriekajte miesta, kde sa nachádzajú mravce. Mravce sa im budú vyhýbať až úplne zmiznú. Neznášajú ich vôňu.

Malé čierne stvorenia dokážu byť pre dom alebo byt hotovou pohromou. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Malé čierne stvorenia dokážu byť pre dom alebo byt hotovou pohromou.

Tlačiť
Focus Media