Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ničí vám život večná únava? Lekár varuje: Môže za to vážna porucha, o ktorej mnohí ani netušia!

08.09.2019 Casprezeny.sk

Takmer polovicu žien trápi vyčerpanosť a neustála únava. Možno si myslíte, že je za tým iba nedostatok spánku, ale príčina môže byť oveľa vážnejšia...

Trápi vás neustála únava? 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Trápi vás neustála únava?

Tiež určite poznáte ten pocit! Ráno sa prebúdzate ešte viac unavená, ako keď ste si ľahli do postele. Čo je za tým?

Zrejme tu teda niečo nie je v poriadku. Najmä ak ste išli spať včas, bez pohára vína na dobrú noc. Za zvýšenou únavou môže byť totiž ochorenie, ktoré býva diagnostikované len málokedy.

Takmer polovica žien trpí nedostatkom spánku, hoci to neprizná. Celý deň potom blúdi životom, zíva a neteší sa na nič iné, len si zase ľahnúť späť do postele. To nie je úplne normálny stav, najmä ak má žena primerane dlhý spánok, teda 7 až 8 hodín denne.

"Veľa žien si myslí, že sú jednoducho uťahané z práce, rodiny a denných činností. V skutočnosti ale môže ísť o niečo vážnejšie," povedal profesor John Stradling z Oxfordskej univerzity pre denník Daily Mail. Za nedostatok spánku a únavu totiž môže spánkové apnoe. Posledné prieskumy zistili, že postihuje častejšie ženy ako mužov. Odhaľte svoje príznaky včas. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Odhaľte svoje príznaky včas.

Tlačiť
Focus Media