Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemusí vám nosiť kvety, ale... Ak pre vás robí TOTO, miluje vás ako blázon, to je bez debaty

14.08.2019 KaD

Láska je krásna vec. No ak ju uchopíme len z jednej stránky, môžeme mať problém. Prečo? Pretože nežijeme na filmovom plátne ani na stránkach kníh, kde sa všetko vyvíja tak, ako to chce autor.

Dovoľte mu, aby sa pre vás stal hrdinom. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Dovoľte mu, aby sa pre vás stal hrdinom.

Filmoví krásavci v romantických snímkach na televíznej obrazovke, na plátnach kín či v knihách sú múdri, vtipní, príťažliví, vždy ochotní pomôcť, vypočuť si trápenia, vcítiť sa do duše ich milovanej. Pre svoju lásku by urobili čokoľvek, preplávali by Lamanšský prieliv, vyšplhali sa po hromozvode na desiate poschodie alebo počkali tridsať rokov, kým ich ONA (teda akože to by ste mohli byť aj VY) láskavo zaregistruje. Ak ste uverili dojmu, že to takto chodí bežne, a ak pre vás chlap neskočí z tretieho poschodia do horiaceho auta, tak to nemá význam, spamätajte sa a vráťte sa na zem. Inak vám hrozí hotová katastrofa.

Neporovnávajte. Prečo?

Zvlášť veľké nebezpečenstvo hrozí, ak navoňaného, vyčesaného, vtipného a šarmantného filmového Rómea začnete porovnávať so svojím uťahaným chlapom po 25 rokoch spoločného života, ktorý sa v teplákoch hrabe v chladničke a pchá do seba klobásu s cibuľou. Podľa jednej austrálskej štúdie totiž prehnané sledovanie romantických filmov môže vo vzťahu vyvolať doslova peklo. Pritom nejde ani tak o to, že by bolo niečo zlé na pozeraní romantických filmov. Problém nastáva vtedy, ak začnete mať pocit, že je to vlastne realita, ktorú by ste mohli (a tak veľmi chceli) mať, ale ju nemáte. Vedľa romantického hrdinu potom váš muž vyzerá ako chudák a váš život pôsobí ako jedno veľké trápenie.

Chcem, aby mi šál vial vo vetre

Moja kamarátka Olina mi nedávno rozprávala, ako prinútila svojho intelektuálneho muža, aby s ňou pozeral jej milovanú rozprávku Mamma Mia! More, slnko, známe hity, nádherní chlapi a láska ako trám. „Áno, viem, že je to len hra a Hollywood,“ vysvetľovala. „Ale aj tak. Celý čas som si hovorila, že to je to, čo chcem zažívať. Chcem, aby mi vial šál vo vetre, chcem, aby mi chlap spieval, že na mňa celý život myslí, aby kľačal pred plným kostolom, keď ma bude žiadať o ruku. A plakala som, pretože mi bolo jasné, že to nezažijem. Som totiž nohami na zemi a viem, že takto to nechodí,“ konštatuje. „Niežeby sa môj muž občas s vypätím všetkých síl ne­snažil byť romantický. Ale realita je iná.“ Láska je krásna vec. No ak ju uchopíme len z jednej stránky, môžeme mať problém. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Láska je krásna vec. No ak ju uchopíme len z jednej stránky, môžeme mať problém.

Tlačiť
Focus Media