Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dokonale hladká a lesklá čokoládová poleva! Vďaka tejto finte bude ako z cukrárne

31.07.2019 pm

Poradíme vám, ako najlepšie na roztápanie čokolády a čokoládovú polevu.

Dokonale lesklú a hladkú polevu získate temperovaním. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Dokonale lesklú a hladkú polevu získate temperovaním.

Čokoládu pri pečení používame veľmi radi. Je skvelá priamo do cesta i ako poleva. Dezertom aj koláčom dodá znamenitú chuť, ktorej sa potešia nielen čokoholici. Aj tu však treba dbať na zopár drobností, aby ste dosiahli očakávaný výsledok. V prvom rade si treba uvedomiť, aký druh čokolády idete rozpúšťať. Od toho totiž záleží, na čo si pri topení budete musieť dávať pozor.

Biela čokoláda

Na rozdiel od mliečnej alebo horkej čokolády leží bod topenia pri bielej čokoláde nižšie. Ľahko sa v nej vytvoria hrudky a aj rýchlejšie znova tuhne. Raz-dva sa stane, že sa aj pripáli. Z tohto dôvodu je najlepšou metódou rozpúšťať ju nad horúcim vodným kúpeľom. Najvyššia teplota bielej čokolády nesmie presiahnuť 45 stupňov. Ideálna teplota na spracovanie je 30 stupňov.

Bielu čokoládu rozpúšťajte vo vodnom kúpeli. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Dušan Křístek Bielu čokoládu rozpúšťajte vo vodnom kúpeli.

Tlačiť
Focus Media