Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V horúčavách sa rýchlo topí nielen zmrzlina, ale aj naša tvár: Takto vám mejkap vydrží celý deň

14.08.2019 Beata Suchá

V týchto horúčavách sa rýchlo topí nielen zmrzlina, ale aj naša tvár. Ktoré triky na predĺženie trvácnosti mejkapu naozaj fungujú?

Krásne upravená aj v horúčavách. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Krásne upravená aj v horúčavách.

Ráno vyjdete zo sprchy a spravíte si naozaj dokonalý mejkap. Už poobede máte na tvári mastné šmuhy a v očných záhyboch zhluky tieňov. V lete sa tvár viac potí a mastí bez ohľadu na to, aký máte typ pleti. Na starý trik s lakom na vlasy zabudnite. Ten na tvár nepatrí. Ako účinne zafixovať mejkap bez zaťaženia?

Základom je príprava

Zdanlivé maličkosti môžu rozhodnúť o tom, ako váš mejkap bude vyzerať po celý deň. Nepodceňujte výber denného krému. Suchej pleti ulahodí hĺbkovohydratačný krém, pre mastnú pleť je ideálne fluidné zloženie. Jej majiteľky ocenia gélovú textúru, prípadne si vystačia s hydratačným sérom. A teraz to najdôležitejšie – pred nanesením mejkapu nechajte krém dobre vstrebať, aby sa mejkap mohol optimálne spojiť s pleťou. Podľa typu pleti potrebuje krém na vsiaknutie 5 až 20 minút. Čím je koža suchšia, tým to ide rýchlejšie. Hydra Genius hydratačná pleťová starostlivosť pre sviežu a rozžiarenú pleť, L’Oréal Paris, 11,99 € 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív firiem Hydra Genius hydratačná pleťová starostlivosť pre sviežu a rozžiarenú pleť, L’Oréal Paris, 11,99 €

Tlačiť
Focus Media