Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kam na výlet? TU bývali najveselšie zábavy v Rakúsko-Uhorsku! Toto úžasné mesto musíte spoznať

17.08.2019 KaD

Bývali tu najveselšie zábavy v Rakúsko-Uhorsku, kde sa predvádzali švárni oficieri z vojenskej akadémie Márie Terézie.

Z hlavného mesta  viedenských Álp môžete  chodiť na výlety do okolitej  prírody. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Z hlavného mesta viedenských Álp môžete chodiť na výlety do okolitej prírody.

Dnes sa v meste Wiener Neustadt vyrábajú lietadlá, svoj priestor majú študenti a vedci, prichádzajú športovci aj turisti. Niet sa čomu čudovať. Veď toto mesto ponúka veľmi veľa.

1. Výstava pre malých aj veľkých

Krajinské výstavy bývajú každé dva roky vždy na inom mieste Dolného Rakúska. Sú zaujímavé, objavné, vtipné aj poučné. Tento rok je takáto výstava práve vo Viedenskom Novom Meste. Volá sa Svet v pohybe a venuje sa téme mobility – ako sa menila a ako nás ovplyvňuje. V múzeu v Kostole sv. Petra an der Sperr sa dozviete, ako cisári riadili habsburské impérium a ako sa mesto menilo v čase. Kasematten – kedysi mestské opevnenie, dnes jedinečná zrekonštruovaná architektonická pamiatka – je dnes novou galériou, ktorá ukazuje Viedenské Nové Mesto v spojení so svetom aj s okolím. Ak používate smartfón alebo tablet, využiť môžete bezplatnú aplikáciu v slovenčine. Perfektne  vymyslené!  Určite si to  choďte  pozrieť. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: autorka Perfektne vymyslené! Určite si to choďte pozrieť.

Tlačiť
Focus Media