Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ak duša volá o pomoc, prichádzajú vážne choroby! Uff, TOTO vám hrozí, ak s tým niečo neurobíte!

12.09.2019 KaD

Viete, že za naše fyzické zdravie je zodpovedný hlavne stav mysle? To, či sme šťastné alebo smutné, priamo korešponduje s tým, v akom sme zdravotnom stave, ako konáme, ako sa cítime a čo si myslíme.

Ste stále nahnevaná, podráždená, často sa rozčuľujete? 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ste stále nahnevaná, podráždená, často sa rozčuľujete?

Prostredníctvom choroby volá duša o pomoc. Čo nám chce povedať?

Poznáte príbeh o kňazovi a smrti?

Keď  v 14. storočí postihla Európu ničivá epidémia moru, kňaz stretol na ceste smrť a spýtal sa jej: „Koľko ľudí od nás zoberieš tentoraz?“ „Tisíc,“ odpovedala mu smrť. Prešiel rok a kňaz so smrťou sa stretli znovu. Kňaz smrti vyčítal: „Sľúbila si tisíc, ale umrelo ich desaťkrát viac!“ „No počkať, počkať,“ odpovedala smrť. „Na mor ich zomrelo naozaj tisíc. Ostatní sa pobrali na druhý svet kvôli strachu, ktorý zo mňa mali.“ Tento starý príbeh je veľavravný a platí aj pre dnešnú dobu.

Ako myslenie ovplyvňuje zdravie?

Už starovekí lekári vedeli, že choroba je reakciou tela na psychický stav mysle. Chorobou sa nám telo prihovára, aby nám pomohlo uvedomiť si, že v našom živote nie je niečo tak, ako má byť. A keď svoje myslenie zmeníme, pomôže to uzdraviť aj naše telo. Signálom môže byť nádcha, bolesti chrbta, chrípka, neskôr aj žlčníkové kamene, infarkt alebo rakovina. Záleží na tom, ako rýchlo signály pochopíme a urobíme nápravu. Čím dlhšie v sebe emócie hromadíme, tým vážnejšie sú potom fyzické prejavy. To, či sme šťastné alebo smutné, priamo korešponduje s tým, v akom sme zdravotnom stave, ako konáme, ako sa cítime a čo si myslíme. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock To, či sme šťastné alebo smutné, priamo korešponduje s tým, v akom sme zdravotnom stave, ako konáme, ako sa cítime a čo si myslíme.

Tlačiť
Focus Media