Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odvážna Kristína Kövešová prehovorila o súkromí: Na muža má vysoké nároky, TOTO musí spĺňať!

14.08.2019 Milly Sekulová

Obľúbená novinárka roky bojuje za spravodlivosť a často sa nebojí ani kontroverzných tém, ktoré si vyžadujú vstup do nebezpečných kruhov. Aká je však Kristína Kövešová (35) v súkromí?

Kristína Kövešová: Odmala som neznášala krivdu a bola som schopná za svoju pravdu bojovať. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív K.K. Kristína Kövešová: Odmala som neznášala krivdu a bola som schopná za svoju pravdu bojovať.

Práca investigatívneho novinára je nesmierne náročná a priznám sa, že okrem vás ženu v tomto odvetví ani nepoznám. Začínali ste v Reflexe. Kedy sa to začalo, že chcete hľadať pravdu a pomáhať?

– Do práce investigatívneho novinára som musela dospieť najmä ľudsky. Keď som pochopila, že médiá majú moc meniť veci k lepšiemu, bolo rozhodnuté. Myslím si, že novinár nemôže robiť svoju prácu pre svoje ego, pre túžbu ukazovať sa pred kamerou, ale mal by svoju prácu brať ako poslanie, je to služba ľuďom. U mňa viera v dobro a spravodlivosť sú na prvom mieste.

Keď si človek pozrie vašu reportáž, možno mu ani nenapadne, že je za tým kopa driny. Koľko času priemerne venujete jednej téme?

– Niekedy reportáž dokážem urobiť aj za niekoľko dní, inokedy na nej robím mesiace aj roky. Minulý rok získala ďalšie divácke ocenenie OTO. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív K. K. Minulý rok získala ďalšie divácke ocenenie OTO.

Tlačiť
Focus Media