Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako zistiť, či sú ovocie a zelenina čerstvé? TOTO si všímajte, inak si domov vezmete zhnité

22.08.2019 iva

Zo všetkých strán sa na nás valí, že máme jesť veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Pri samotnom nákupe je však veľmi dôležité, podľa čoho si kúsky vyberáme. Inak vyhodíme veľa peňazí za už zhnité ovocie...

Ako spoznať čerstvé ovocie a zeleninu? 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock.com Ako spoznať čerstvé ovocie a zeleninu?

1 Nesiahajte po baleniach

Voľné kusy alebo väčšie balenia? Kvalitu čerstvej zeleniny a ovocia vieme logicky posúdiť, len keď ich kupujeme samostatne po kusoch. Zabalené produkty sa ťažko prezerajú, či nie sú niekde potlčené alebo už nezačali hniť.

2 Krajina pôvodu

Vždy sa oplatí kupovať ovocie a zeleninu z domácej produkcie. Plody ako papája alebo mango, ktoré pochádzajú spoza mora, sú dlhé týždne pretriasané na cestách, buď naložené na lodiach, alebo v kamiónoch. Preto sa zbierajú nezrelé a pre dlhšiu cestu, ktorú majú pred sebou, ich ošetria konzervačnými látkami. Pri výbere jednotlivých kusov si pomôžte malou skúškou palcom. Ak dužina pri miernom tlaku trochu povolí, je to dôkaz, že plod dozrieval na slnku. Ako spoznať čerstvé ovocie a zeleninu? 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ako spoznať čerstvé ovocie a zeleninu?

Tlačiť
Focus Media