Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tréneri to konečne povedali na rovinu: Dajú sa zhodiť nadbytočné kilá aj bez cvičenia?

14.08.2019 div

Ak sa aj vy snažíte schudnúť, no neradi cvičíte, čítajte ďalej. Experti sa rozhodli prezradiť, či sa to dá aj bez makania v posilňovni.

Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu.

Cvičiť či necvičiť?

Schudnúť sa síce dá aj bez cvičenia, no odborníci si myslia, že by ste ho nemali vynechať. Vďaka cvičeniu budete spaľovať viac kalórii, a tým pádom môžete aj viac jesť a menej sa obmedzovať. Okrem toho cvičenie podporuje rast svalov a práve svalstvo je dôležité pre dobrý chod organizmu. Cvičenie je tiež často nápomocné aj pre psychické zdravie. Je teda na vás ako sa rozhodnete, no zacvičiť si dvadsať minút dvakrát do týždňa predsa pre vás nemôže byť až taký problém a z dlhodobého hľadiska vám to môže skutočne pomôcť. Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu.


‹ 123 ›
Tlačiť
Focus Media