Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tréneri to konečne povedali na rovinu: Dajú sa zhodiť nadbytočné kilá aj bez cvičenia?

14.08.2019 div

Ak sa aj vy snažíte schudnúť, no neradi cvičíte, čítajte ďalej. Experti sa rozhodli prezradiť, či sa to dá aj bez makania v posilňovni.

Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu.

Mnohé ženy chcú zmeniť svoju postavu, no nechcú stráviť hodiny v posilňovni. Pravda je taká, že chudnúť sa dá aj bez toho, aby ste cvičili. Stačí, ak zmeníte svoj životný štýl a svoje stravovanie, ktoré tvorí až 80 percent celého úspechu. Experti si však myslia, že by ste cvičiť mali, aj keď sa dá chudnúť i bez toho. Prečo? Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu.

Kalorický deficit

Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu. Čo to znamená? Naše telo potrebuje denne prijať určité množstvo kalórii, aby fungovalo tak ako má. Každý z nás má teda inú hodnotu „bazálneho metabolizmu“. Aj bez cvičenia však kalórie spaľujete, a to bežnými činnosťami ako napríklad upratovanie či chôdza.

Kalórie spaľuje aj váš organizmus – napríklad trávením. Keď teda navštívite odborníka, ten vám dokáže vypočítať na základe veku, váhy, pohlavia a iných faktorov, koľko kalórii by ste mali denne prijať. Ak potom odčítate približne 15-20 percent, dostanete sa do deficitu a budete chudnúť. Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Chcete chudnúť bez cvičenia? Podľa odborníkov stačí, ak sa dostanete do kalorického deficitu.

Tlačiť
Focus Media