Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyhadzujete škrupiny z vajec? Už to nerobte! Pomôžu aj tam, kde by ste to vôbec nečakali!

11.08.2019 Casprezeny.sk

Aj vy škrupiny z vajec zvyčajne vyhadzujete? Odteraz to už nerobte! Ani netušíte, kde všade ich môžete využiť.

Vaječné škrupiny 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock.com Vaječné škrupiny

Vedeli ste, že vaječné škrupiny majú v domácnosti širokú škálu využitia? Od čistenia cez výživu rastlín až po boj s nepríjemnými štípancami, ktoré tak veľmi svrbia.

1. Vyčistia usadeniny vo váze

Určite ste to už niekedy riešili. Ak máte doma akúkoľvek sklenenú užšiu vázu, je ťažké ju vyčistiť od vodného kameňa a ďalších usadenín. Pravdepodobne vám ale nikdy nenapadlo, že vám môžu pomôcť obyčajné vaječné škrupiny. Rozdrvené škrupiny nasypte do vázy, zalejte ich citrónovou šťavou a nechajte ich v nej niekoľko dní. Občas s nimi zakrúžte. Kyselina obsiahnutá v citrónovej šťave vázu odmastí, zatiaľ čo ostré kúsky škrupín "oškrabú" špinu z dna i stien. Obsah vázy potom vylejte do záchodu, vázu umyte teplou mydlovou vodou a nechajte uschnúť.

Vyhadzujete škrupiny z vajec? Už to nerobte! Pomôžu aj tam, kde by ste to vôbec nečakali! 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: profimedia.sk

2. Znásobia úrodu paradajok

Tento fígeľ síce už tento rok nevyužijete, budúci rok sa ale bude hodiť. Nasypte hrsť rozdrvených škrupín do diery skôr, než do nej zasadíte paradajky. Budú slúžiť ako cenný zdroj vápnika. Jeho nedostatok môže viesť k hnilobe kvetov.

Vyhadzujete škrupiny z vajec? Už to nerobte! Pomôžu aj tam, kde by ste to vôbec nečakali! 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock

Tlačiť
Focus Media