Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Poradíme vám, ako udržať vaše potraviny dlhšie čerstvé

19.08.2019 PR článok

Čerstvé a kvalitné potraviny sú základom varenia a vlastne akejkoľvek prípravy jedál.

Ilustračné foto. SPONZOROVANÉ Ilustračné foto.

Ak vás teda inšpiroval Lidl leták, Billa alebo Coop Jednota s ponukou čerstvých potravín, poradíme vám, ako ich uchovávať tak, aby si svoju nezameniteľnú čerstvosť zachovali čo najdlhšie. Vplýva to predsa na vaše zdravie. A ako povedal Aristoteles: „Zdravie je najdôležitejšia kvalita tela.“

Ovocie a zelenina

Ponuka čerstvého ovocia a zeleniny nás niekedy doslova vábi a už pri pohľade vymýšľame jedlá, ktoré si z nej pripravíme. Takúto ponuku vám prináša a neraz obsahuje aj Lidl leták. Ale pozor, niektoré druhy ovocia a zeleniny sú na skladovanie citlivé.

Základom je samozrejme vybrať pekné kúsky, ktoré nie sú nahnité alebo poškodené. Pri skladovaní v chladničke neumývajte tieto potraviny pri vykladaní nákupu, ale až pred konzumáciou. Inak spolu s nečistotami zmyjete aj ochranné bariéry, ktoré obmedzujú vznik plesní.

Moderné chladničky dnes majú zásuvky určené na skladovanie zeleniny a ovocia s optimálnou teplotou aj vetraním, takže by ste problém s ich uchovaním v čerstvom stave nemali mať najmenší problém.

Pečivo

Vo všeobecnosti platí, že pečivo ako sú rožky, žemle, bagetky a podobne, ktoré ponúka aj Billa leták sa kazia skôr ako tmavý chlieb. Je teda dobré zjesť ich ešte kým sú skutočne čerstvé, chrumkavé a chutné.

Pečivo potrebuje dýchať a tak by ste ho nemali uskladňovať v mikroténových vreckách. Použite radšej starý dobrý drevený chlebník, špajzu alebo papierové či textilné vrecká. Chlieb môžete zabaliť aj do obyčajnej kuchynskej utierky. V žiadnom prípade ho neskladujte v chladničke ani na inom vlhkom mieste.

Čerstvé mäso

Priniesli ste si z Coop Jednota čerstvé mäso, ale pripravovať ho budete až neskôr? Mäso musí byť vždy v chladničke s teplotou max. 4°C a skladovať sa môže iba niekoľko dní v závislosti od druhu mäsa. Surové mäso neumývajte, vložte ho do mikroténového vrecka, z ktorého vytlačíte vzduch. Použiť môžete aj sklenenú alebo plastovú nádobu s viečkom. Je normálne, ak mäso pustí trochu vody alebo mierne stmavne. Pokiaľ chcete mäso zmraziť, urobte tak hneď, kým je úplne čerstvé. Teda, pokiaľ ste si vybrali obchodný reťazec, ktorý ho v takom stave prináša aj na svoje pulty.

Tlačiť
Focus Media