Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

8 dôvodov, prečo sa premôcť a zvyknúť si na studenú sprchu: POZOR, pôjdu dolu aj kilá!

22.08.2019 bes

Prestavte vodovodný kohútik z červenej na modrú a uvidíte, čo sa stane! Studená voda má množstvo benefitov pre telo, pokožku aj celkovú psychickú a fyzickú pohodu.

Studená sprcha dokáže s telom zázraky. 18 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Studená sprcha dokáže s telom zázraky.

Napustiť si plnú vaňu teplej vody je pre mnohých z nás neodmysliteľný rituál po tréningu alebo po náročnom pracovnom dni. Studená voda má však oveľa viac pozitívnych účinkov pre telo aj myseľ. Prečo od dnes uprednostniť studenú sprchu pred teplou vaňou a ako si na ňu zvyknúť?

1. Krásna pokožka

Ak sa aspoň trochu zaujímate o starostlivosť o pokožku, určite viete, že teplá voda otvára póry a studená ich zase stiahne, čím zabráni prieniku nečistôt a baktérií, ktoré sú zodpovedné za tvorbu zápalov. Studená voda navyše vyhládza pleť, zlepšuje jej pružnosť a zabraňuje tvorbe vrások. Výsledok pravidelného umývania studenou vodou? Žiarivá pokožka, ktorá pôsobí sviežo a mladšie.

Žiarivá pokožka pôsobí sviežo a mladšie. 18 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Žiarivá pokožka pôsobí sviežo a mladšie.

2. Viac energie

Patríte k ľuďom, ktorí sa ráno len ťažko dostávajú do pracovného módu? Potom je pre vás studená sprcha to pravé. Zvýši vám pulz a budete sa cítiť akoby ste si dali kofeínový šot. Budete čulá, svieža a do dňa vykročíte plná energie.

Tlačiť
Focus Media