Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čo môžete urobiť v záhrade v auguste? Začnite s TÝMTO už teraz, výsledky vás budúci rok potešia

23.08.2019 iva

Ak sa chcete budúci rok tešiť z krajšej záhrady či lepšej úrody, tieto veci musíte urobiť už teraz.

Ak sa chcete budúci rok tešiť z vašej záhrady, teraz urobte tieto dôležité veci. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ak sa chcete budúci rok tešiť z vašej záhrady, teraz urobte tieto dôležité veci.

Rozmnožte si ihličnany

Vhodným obdobím na rozmnožovanie ihličnanov pomocou odrezkov je práve august. Môžete použiť vrcholové výhonky tují, cypruštekov a borievok, ktoré nie sú mäkké, ale ani drevité. Výhonky nestrihajte, len odtrhávajte – na konci odrezku zostane malý jazyk kôry (tvorí sa na ňom najviac koreňov). Pripravené odrezky ošetrite najprv práškovým stimulátorom a neskôr ich pozapichujte do pieskovo-rašelinového substrátu v debničke. Ten zakryte fóliou. Malý záhon na množenie pravidelne vetrajte a zavlažujte. Odrezky ihličnanov o niekoľko týždňov vytvoria korene a v nasledujúcom roku na jar ich budete môcť vysadiť do záhrady.

 Môžete použiť vrcholové výhonky tují, 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív čitateľov Môžete použiť vrcholové výhonky tují,

 Môžete použiť vrcholové výhonky tují či borievok. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Môžete použiť vrcholové výhonky tují či borievok.

Tlačiť
Focus Media