Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ľadové kávové špeciality osviežia lepšie ako zmrzlina

26.08.2019 PR článok

V horúcich letných dňoch sa namiesto sladkou zmrzlinou schlaďte čerstvou ľadovou kávou. Ochladí, vzpruží a zaženie aj chuť na sladké. Aké osviežujúce kávové špeciality odporúča baristka?

Ilustračné foto. SPONZOROVANÉ 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Tchibo Ilustračné foto.

„Základom každej dobrej kávy sú kvalitné zrnká,“ hovorí baristka Michaela Tomanová. Vplyv na kvalitu kávy má pestovanie, zber, spracovanie, triedenie, praženie. A v neposlednom rade aj to, akým spôsobom chceme kávu pripravovať. „Ak máte drahú kvalitnú kávu, pražením určenú na filtrovanie a použijete ju na prípravu espressa, nebude vám chutiť, pretože bude výrazne aciditná a tak na ňu zanevriete. Pritom chyba nebola v káve, ale vo vašej nesprávnej príprave,“ objasňuje odborníčka Tchibo, čo všetko je potrebné brať do úvahy pri príprave tohto Slovákmi obľúbeného povzbudzujúceho nápoja.

Osviežujúce špeciality na leto

„Pravá káva ´pošteklí´ všetky zmysly a vyčarí úsmev na tvári,“ hovorí baristka a odporúča vyskúšať tieto letné kávové špeciality:

Ľadové Latté

Ingrediencie:

  • 80 ml espressa (dávka kávy 15 g)
  • 200 ml studeného mlieka
  • 150 g ľadu

Ako na to:
Do mokka kanvičky pripravte dvojité espresso. Počas prípravy kávy vložte do veľkého pohára (min. 300 ml) 150 g ľadu. Do pohára nalejte studené mlieko. Cez kocky ľadu opatrne nalejte hotové espresso tak, aby vznikla oddelená vrstva. Voilà – Ľadové Latte môžete servírovať.

Ilustračné foto. SPONZOROVANÉ 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Tchibo Ilustračné foto.

Náš tip: Espresso tonic Červený pomaranč a Ľadové Latté Biela broskyňa
Ak by ste chceli ochutnať elektrizujúce spojenie kávy, toniku a červeného pomaranča alebo radšej niečo sladšie v podobe latté, neváhajte navštíviť počas leta predajne Tchibo. Baristka Michaela Tomanová odporúča vyskúšať 2 kávové špeciality: Espresso tonic Červený pomaranč a Ľadové latté Biela broskyňa. Nezabudnite sa zastaviť na ochutnávku!
Ilustračné foto. SPONZOROVANÉ 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Tchibo Ilustračné foto.

Tlačiť
Focus Media