Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenky ukázali svoje nedokonalosti: Žiadne umelé fotky z Instagramu, TOTO na nás muži milujú!

11.09.2019 Barbora Kosírová

Svet je posadnutý kultom dokonalosti. Ženy, ktoré nemajú akné, vrásky, celulitídu a ani gram tuku navyše, na nás vyskakujú zovšadiaľ – z reklám, bilbordov, glossy magazínov aj sociálnych sietí – a presviedčajú nás, že tak by sme mali vyzerať aj my.

Nech sa páči, tu sú autentické postrehy, ktoré sú aj pre nás veľkou inšpiráciou. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nech sa páči, tu sú autentické postrehy, ktoré sú aj pre nás veľkou inšpiráciou.

Katka Hojstričová (29) z Košíc

Komplexy zo svetlej pokožky

Mala som komplexy z toho, že mám svetlú pokožku, ale rokmi som sa s tým naučila žiť. Tým, že už nosím krátke nohavice, opálim sa aj do horčicova. (Smiech.) Katka Hojstričová (29) z Košíc. Mala som komplexy z toho, že mám svetlú pokožku, ale rokmi som sa s tým naučila žiť. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív čitateliek Katka Hojstričová (29) z Košíc. Mala som komplexy z toho, že mám svetlú pokožku, ale rokmi som sa s tým naučila žiť.

Čo si myslí psychologička?

Čo je to, čo robí ženu krásnou?

Z môjho pohľadu je tou esenciou OSOBNOSŤ, jej primerané sebavedomie, sebadôvera a pozitívne vnútorné nastavenie, akceptácia vlastných „nedokonalostí“. Je to taká príjemná energia, ktorá sa šíri v okolí danej osoby a pri ktorej neriešite, či je v najnovšom outfite a má dokonalé krivky a pleť. Takže ide hlavne o jej vnútorné kvality, nie o dokonalú postavu či vlasy. Aj žena, ktorá by bola v našej kultúre považovaná za nie úplne krásnu, vie očariť svojou osobnosťou. 

Ako mám byť sebavedomá v dobe, keď vidím na sociálnych sieťach dokonalé telá a tváre?

Je to ťažké, najmä pre mladé dievčatá, ktoré sa ešte hľadajú. Ide o hodnoty, ktorými žijeme a ktorým pripisujeme váhu. Je to krása, peniaze, nové auto? Alebo láska k ľuďom, ochota pomôcť, schopnosť počúvať? Je nutné obrátiť sa do seba a vnímať sa celostne, nie iba ako telo. Pozrieť sa na vlastné kvality a uvedomiť si, že som hodnotná, aj keď nie som najkrajšia na svete. Okrem toho krása a jej vnímanie sa v rôznych kultúrach líšia. Takže každá žena je krásna, len si to musí dovoliť.  Mgr. Jana Lacková rozvojová koučka a HR profesionálka www.facebook.com/janamycoach. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Jana Lacková Mgr. Jana Lacková rozvojová koučka a HR profesionálka www.facebook.com/janamycoach.

Tlačiť
Focus Media