Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cudzinci a slovenské ženy: Ako nás vidia?

31.01.2008 Casprezeny.sk

Zoznámili ste sa s cudzincom a cítite, že je to láska? Alebo prišla s cudzincom domov vaša dcéra? Že ho miluje a on miluje ju? A vlastne ju priťahuje najviac to, že je iný ako naši muži. Nie sme náhodou aj my iné pre cudzincov? A aké? Pred časom rozprávali cudzinci žijúci v Českej republike o svojich skúsenostiach s Češkami. V ich očiach nedopadli naše susedky práve najlichotivejšie. Tak čítajte, ako sme dopadli my.

Cudzinci a slovenské ženy: Ako nás vidia?

Siegfried Mottinger: Na prvý pohľad nerozoznáte Slovenku od Nemky

So Slovenkou žije 5 rokov

Je veľký rozdiel medzi ženou, ktorá bola nejaký čas v zahraničí, a ženou, ktorá sa nikdy za hranice Slovenska na dlhší čas nepozrela. Ženy, ktoré poznajú svet, sú otvorenejšie a priateľskejšie k cudzincom. Napriek tomu môžem povedať, že som bol prekvapený, že kamkoľvek som prišiel, bol som hosťom. A táto pohostinnosť je naozaj niečo, čo sa dedí z matiek na dcéry. Nevidel som totiž žiadny rozdiel, či som sa stretával so staršími, ktoré celé roky žili za železnou oponou, alebo mladšími, ktoré sa už narodili do Európy bez hraníc. Na prvý pohľad však nerozoznáte Slovenku od Nemky.

Aj keď predsa len mám pocit, že na Slovensku majú ženy väčšiu potrebu obliekať sa podľa najnovších trendov. Akoby potrebovali dobehnúť, čo počas rokov komunizmu, keď bol výber obmedzený, zmeškali. Mám dojem, akoby svojím oblečením zároveň chceli dať najavo, že životná úroveň sa už aj tu zdvihla.

Mužom Slovákom by sa mohlo zdať, že Nemky sú v porovnaní so Slovenkami chladné. Ale ja si myslím, že je to predsudok. Naše ženy sú skôr emancipované, a preto tak pôsobia. Ale keď ich spoznáte bližšie, zistíte, že máme podobné povahy. Mimochodom, mne sa páči, keď žena vie, čo chce. Keď sa nebojí osloviť muža a nečaká, že bude dobýjaná. To je asi jediná vec, ktorú by som na Slovenkách zmenil. Mali by zabudnúť na vrodenú hanblivosť. V ostatnom som s vami Slovenkami absolútne spokojný. Inak by som sa s jednou z vás predsa neoženil!

Aaron Chace: Slovenky sa ťažšie dobýjajú

Na Slovensku žije 8 rokov

Nemám rád, keď sa ma denne aj neznámi ľudia pýtajú: „Čo si myslíš o našich babách?“ Je mi to trápne, lebo je zrejmé, že otázka nikdy nie je o tom, či sú dobré, inteligentné alebo šikovné, ale iba o tom, či sa mi páčia dlhé nohy a veľké prsia. Viem, že Slováci vidia na svojich ženách oveľa viac, nerozumiem teda, prečo potom prezentujú pred cudzincami Slovenky len ako doplnok muža.

U nás je slušné, že ak sa muž zoznámi so ženou a chce ju opäť vidieť, dá jej svoje telefónne číslo a čaká, či zavolá. Len veľmi pomaly som si uvedomil, že tunajšie ženy skoro nikdy nevolajú prvé. Tu si muž má vypýtať číslo a zavolať jej, niekedy aj viackrát, kým zistí, či má naozaj záujem o rande alebo či je len príliš slušná na to, aby ti dala jasne najavo, „kam máš ísť“. Hoci to už viem, ešte stále ma to mätie, lebo je to presne opačné, ako ma učil život.

Slovenky sa ťažšie dobýjajú a zvyčajne aj dlhšie. Aj sexuálne zblíženie ide rýchlejšie mimo Slovenska. Myslím si, že Slovenky si veľmi zakladajú na láske. Nejdú do vzťahu, ak si myslia, že by to nebolo nadlho. Prvá Slovenka, s ktorou som chodil takmer päť rokov, bola milá, dobre varila, bolo mi s ňou a jej deťmi veselo. Vždy sme mali o čom hovoriť. Nezdalo sa mi, že by nám rôzne národnosti spôsobovali problémy, naopak, celkom dobre sme využili fakt, že naši rodičia nemohli vzájomne komunikovať bez nášho tlmočenia. S druhou Slovenkou som chodil len veľmi krátko. Keď prišiel čas, aby sme sa rozišli, urobila to esemeskou. Páčilo sa mi to, nebolo to vôbec americké, ale asi ani celkom slovenské, však? Ale v tom vzťahu a v tom momente to bolo správne a vlastne roztomilé.

Martin Lyubomirov: Obliekate sa, akoby ste všetky fotili pre módny magazín

Na Slovensku žije 1 rok

Prišiel som sem plný očakávaní, čo sa týka krásy Sloveniek. A musím povedať, že ma nesklamali. Môj prvý dojem bol ten, že sú úplne iné ako dievčatá, na ktoré som bol zvyknutý doma v Bulharsku. Najskôr som nevedel presne vystihnúť, v čom to je, to som odhaľoval len pomaly. Napokon som si uvedomil, že vy Slovenky si dávate veľmi záležať na tom, v čom chodíte oblečené. Niekedy mám pocit, akoby ste všetky práve odišli z fotenia módneho katalógu. Niežeby Bulharkám bolo jedno, v čom vyjdú na ulicu, ale slovenské ženy si na módu potrpia viac. A tak ako pracujete na svojom imidži, tak pracujete aj na svojej kariére. Na iných ma to fascinuje, ale doma by som karieristku nechcel mať. Neviem, ako je to v iných mestách, ale v Bratislave stretávam najmä dievčatá, ktoré na to aj majú. Sú vzdelané a mám dojem, že vzdelanie je v ich rebríčku hodnôt dosť vysoko. Ale tak je to už aj v Bulharsku.

Niekoľko rokov som žil v USA a musím sa priznať, že by som nerád porovnával Američanky a Slovenky, lebo by som mohol Američanky uraziť. To je skrátka neporovnateľné, výzorom i povahou vyhrávajú tunajšie dievčatá na celej čiare. Američanky sú niekedy príliš vyzývavé, Bulharky, naopak, možno trochu viac utiahnuté. Slovenky sú taký zlatý stred. Škoda, že tak Slovenky, ako aj Bulharky majú snahu odchádzať na skusy do sveta. Potom sa mi strácajú z dohľadu mnohé krásne dievčatá. Ale to hovorím skôr zo žartu, ja už priateľku mám a nemenil by som. Je to Slovenka, a aj keď nehovoríme rovnakou rečou, je to naozaj žena, ktorá mi rozumie. Či sa však náš vzťah skončí svadbou, ukáže až budúcnosť. Ja by som bol rád.

Santiago Andres Mendez: Slovenky sú pre mňa (príjemnou) záhadou

Na Slovensku žije 3 roky

Prvé, čo ma prekvapilo, bolo, koľko rôznych typov žien som tu stretol. Blondínky, brunetky, ryšavky, tmavovlásky. Kolumbijčanky mi totiž pripadali všetky rovnaké. Najmä stretnúť u nás blondínu je malý zázrak. Druhý bod k dobru získali Slovenky, keď som spoznal ich povahu. U nás si žena často postaví hlavu a nie je s ňou reč. Keby som Kolumbijčanku požiadal, aby mi zohriala večeru, neurobí to. Dohodnúť sa so Slovenkami je omnoho ľahšie. Sú viac do voza aj do koča. Na druhej strane sú však menej čitateľné. U Kolumbijčaniek viem presne, že tak, ako sa správajú navonok, také sú aj vnútri. Slovenky sú pre mňa vždy záhadou. Netvrdím, že to nie je príjemné objavovanie. Zatiaľ si to užívam a nevybral som si žiadnu. Čo by povedala mama na Slovenku ako moju nevestu? Myslím, že by neprotestovala, hoci bola vychovaná v tom, že hlavou rodiny je muž.

Žena, ktorá by mala chuť príliš vystrkovať rožky, by ju teda asi dráždila. A mohla by mať národnosť, akú by chcela. Ale, pravdupovediac, do takého vzťahu by som sa nehrnul ani ja. Vyhovuje mi však otvorenosť Sloveniek. V Kolumbii má zoznámenie so ženou a chodenie zväzujúce pravidlá. Prvý bozk môžete dať žene až po mesiaci chodenia a potom musia prejsť ďalšie dva, kým si môžete dovoliť niečo viac. O Kolumbijčanku sa musíte poriadne snažiť. Sú náročné na vašu pozornosť aj darčeky. Čiže získať si ženu v Kolumbii je ťažšie a najmä drahšie. Slovenky sú v tomto skromnejšie. To sa mi páči. Lebo viem, že ma chcú preto, aký som, nie preto, čo im dám.

Marco Gerbi: Prišiel som kvôli láske

Na Slovensku žije 8 rokov

Keď som pred štrnástimi rokmi prišiel prvý raz na Slovensko, najväčšie rozdiely, ktoré som medzi Taliankami a Slovenkami zaregistroval, boli v imidži – v účesoch a móde. V Taliansku je móda takmer náboženstvom, Slovenky boli krásne, ale nemali také možnosti obliekať sa a starať sa o seba.

O pár rokov som sa na Slovensko vrátil kvôli láske k žene. Odvtedy sa udialo veľa vecí a ja tu žijem a pracujem. Tak ako v Taliansku, aj tu prvý krok pri zoznamovaní robí stále muž. Žena môže vysielať signály, obliecť si krátku sukňu, dať si veľký výstrih – výrazné symboly, že má o muža záujem. Byť krásna, to je priorita Talianok. Do módy a kozmetiky investujú veľa času a peňazí. Nečudo, že najväčší módni návrhári sú práve Taliani.

Krása je veľmi dôležitá aj pre Slovenky, ale veľa pre ne znamená aj kariéra. Talianky sú zasa veľmi žiarlivé, oveľa viac ako Slovenky. Neustále sú v strehu – keď sa muž pozerá na inú ženu, keď sa s ňou rozpráva, ako sa s ňou rozpráva... Slovenky sú všeobecne veľmi aktívne a emancipované (aj v láske) a myslím si, že patria medzi najkrajšie ženy tu v Európe.

Tlačiť Diskusia
Focus Media