Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Andrea má mozgovú obrnu, lieči ju umenie

10.12.2007 Casprezeny.sk

BRATISLAVA - Andrea Mázorová (36) od narodenia trpí mozgovou obrnou. Napriek tomu sa usmieva a srší optimizmom. Pripútaná na vozík našla zmysel života v kresbách, ktoré vystavuje v Onkologickom ústave svätej Alžbety.

Andrea má mozgovú obrnu, lieči ju umenie 4 obrázky vo fotogalérii

Andrea bola kedysi veľmi smutná a cítila sa neužitočná. Všetko sa zmenilo, keď zistila, že je skvelá výtvarníčka. Dúfa, že jej výstavu uvidia najmä hendikepovaní ľudia, aby pochopili, že sa nikdy nesmú vzdávať. „Najradšej kreslím prírodu a abstraktné veci. Energiu mám od Boha a som optimistka, inak by som nevedela existovať,“ povedala. Jeden zo svojich obľúbených obrázkov darovala herečke Magde Pavelekovej (76) po predstavení muzikálu Mníšky v Nových Zámkoch. „S pani Pavelekovou je veľká psina. Keď prišla na vernisáž, spýtala sa pani primárky, či videla Mníšky. Tá jej odvetila, že ich každý deň stretáva na chodbe, ale myslela tým rehoľné sestry,“ dodala so smiechom Andrea.

Svoje najlepšie práce vystavuje v Onkologickom ústave na Heydukovej ulici, kde sa kedysi liečila. Jej dielka si môžete bezplatne pozrieť do konca tohto mesiaca.

Tlačiť Diskusia