Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvorodička Lenka čaká trojčatá, polepší si o 75-tisíc korún

21.08.2007 Casprezeny.sk

BRATISLAVA - Dobrá správa pre budúce mamičky a oteckov. Od januára možno dostanú za narodenie svojho prvého potomka viac peňazí. Vyplýva to z návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok, ktorý už v najbližších dňoch prerokuje vláda. Celková suma štátneho príspevku sa vyšplhá približne na 25-tisíc korún.

Prvorodička Lenka čaká trojčatá, polepší si o 75-tisíc korún

Dôvodom je navrhované zvýšenie príplatku za prvonarodené dieťa. Existuje možnosť, že bude v prípade súhlasu politikov od januára vyšší o 9 440 korún. Spolu so štátnym príspevkom tak podpora stúpne na nezanedbateľných 25-tisíc. Spokojná je aj budúca mamička Lenka Lešňanská (35) z Vranova nad Topľou. „Príspevok štátu iste poteší a aj pomôže, ale vôbec nie je rozhodujúci. Dôležité je, aby boli bábätká zdravé,“ povedala Novému Času s tým, že čaká trojčatá. Tie prídu na svet niekedy koncom januára. Viac dostanú len mamičky-prvorodičky. Vďaka trojčatám pribudne sympatickej Lenke 75-tisíc korún.

Ministerstvo práce robí so zvyšovaním príplatku tajnosti. Potvrdilo však, že ak sa súčasne narodia tri deti, každé má dnes nárok na príspevok. „Obdobne by sa postupovalo aj v prípade, ak by došlo k zvýšeniu príplatku k príspevku pri narodení prvého dieťaťa,“ povedala hovorkyňa Oľga Škorecová. Podľa informácií Nového Časusa počíta s tým, že na zvýšenie príspevkov za narodenie dá asi štvrť miliardy Sk.

Tlačiť Diskusia
Focus Media