Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako na dovolenku bez plaviek

29.01.2008 Casprezeny.sk

SLOVENSKO - Naturistickú dovolenku ako špeciálny produkt nájdete v ponukách našich cestovných kanceláriách len veľmi zriedka. Ešte tak Chorvátsko, aj to najčastejšie len v internetovej verzii.

Ako na dovolenku bez plaviek

Neuspeli by ste ani v Asociácii slovenských naturistov. Za najširšou ponukou naturistických zájazdov by ste si museli zájsť alebo zasurfovať si do susedných Čiech, kde sídli Natur travel Stále široko ďaleko jediná cestovná kancelária, ktorá sa na naturistickú dovolenku výhradne špecializuje.

"Naturistickú dovolenku zaisťujeme našim klientom prevažne v spolupráci s nemeckými kolegami. V ponuke máme FKK (Freikörperkultur) strediská v Európe a v Amerike. Najväčšia časť klientov mieri samozrejme do raja naturistov – Chorvátska. Naturistické strediská sú sústredené hlavne na Istrii, Koversada, Solaris, Valalta alebo Kažela – to sú priamo historické naturistické pojmy, " povedal riaditeľ CK NaturTravel F.Hájek.

Ďalšími obľúbenými európskym cieľom českých i slovenských naturistov je Levia zátoka medzi Marseille a Perpignanom vo Francúzsku a Korzika. Vzdialenejšou destináciou je Španielsko. Naturistické strediská ležia priamo po celom stredomorskom pobreží, od Barcelony po Gibraltrar. Súčasťou Španielska sú Kanárske ostrovy a aj na ostrovoch Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura majú naturisti svoje centrá.

Niekoľko rád pred cestou

Neverte tomu, že prežijete naturistickú dovolenku v "textilnej" zóne. Častým omylom býva predstava, že na kúpanie a opaľovanie bez plaviek sa vždy "niečo nájde". Ak máte záujem i natusristickú dovolenku žiadajte si ju priamo u "svojej" cestovnej kancelárii. Vyhnete sa tak možným problémom s miestnymi obyvateľmi, prípadne s políciou. Dokonca i na miestach, ktoré ste vyskúšali minulý rok, môže byť tento rok všetko inak. Nespoliehajte na ponuku "last minute". V prípade naturistických dovoleniek sa prakticky neobjavujú. Ak sa chystáte kúpiť si pobyt v naturistickej lokalite priamo od prevádzkovateľa, overte si najskôr, či lokalitu nemá v ponuke niektorá z našich cestovných kancelárií. Každopádne si nechajte potvrdiť rezerváciu pobytu telefonicky, faxom alebo mailom ešte raz, niekoľko dní pred odchodom. Než vyrazíte do akejkoľvek naturistickej lokality overte si, či k pobytu v nej nepotrebujete preukaz s platnou známkou medzinárodnej naturistickej federácie INF-FNI.
 

Naturizmus je podľa Medzinárodnej federácie naturistov spôsob života v harmónii s prírodou. Jeho vonkajším prejavom je kolektívna nahota v spojení so sebaúctou, rovnako ako rešpekt pred inak zmýšľajúcim a životným prostredím. Spoločná nahota je charakteristickým znakom naturizmu, ktorý prírodné elementy ako slnko, vzduch a vodu plne využíva. Naturizmus znovu nastoľuje fyzickú i psychickú rovnováhu tým, že zotavenie sa uskutočňuje v prírodnom prostredí, pričom sa rešpektujú základné princípy zdravého života a stravovania.

Zdroj/autor: asn,drom


 

Tlačiť Diskusia