Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Starostlivosť na mieru pre každú pleť

22.04.2009 Casprezeny.sk

Krásnu, zdravím žiariacu pleť môže mať každý. Len si treba ujasniť, aké špecifické potreby má tá vaša, a podľa toho prispôsobiť starostlivosť. Univerzálny liek totiž neexistuje.

Starostlivosť na mieru pre každú pleť

Mastná
Charakteristika: Vyznačuje sa predovšetkým zväčšenými pórmi a zvýšenou produkciou kožného mazu. Už krátko po vyčistení tonikom sa začína lesknúť po celom povrchu. Časté sú aj problémy s akné alebo rozšírenými žilkami. Vrásky sa objavujú až v neskoršom veku.
Starostlivosť: Tento typ pleti si vyžaduje časté a dôkladné čistenie. Pokiaľ máte sklony k tvorbe akné, je vhodné používať čistiace gély a krémy s obsahom kyseliny salicylovej. V každom prípade používajte čistiace tonikum s obsahom alkoholu (výnimku tvorí citlivá pleť) a ľahký hydratačný gél ako starostlivosť, ktorý zároveň pôsobí aj zmatňujúco. Raz za čas sa odporúča spraviť si píling alebo sťahujúcu masku.

Normálna
Charakteristika: Normálny typ pleti je snom každej ženy. Pokožka vyzerá presne tak, ako má. Je vyvážená s jemnými neviditeľnými pórmi, zdravo ružová, hladká a čistá. V našej zemepisnej šírke je však skôr výnimkou.
Starostlivosť: Takáto pleť si nevyžaduje žiadne špecifické zaobchádzanie. Riaďte sa pri nej pravidlom – menej je viac. Prehnaným čistením či vyživovaním by ste mohli narušiť jej cennú rovnováhu. Stačí len ráno a večer vyčistiť micelárnou vodou a naniesť ľahký, stredne výživný krém.
Zmiešaná
Charakteristika: Spája v sebe vlastnosti suchého a mastného typu. Je charakteristická mastnejšou T-zónou (čelo, nos, brada) a suchou zónou (líca). Môžete teda zápasiť súčasne so zväčšenými pórmi na nose a šupinkami na lícach.
Starostlivosť: Tým, že zmiešaná pleť sa skladá z dvoch typov, zároveň je starostlivosť o ňu trochu komplikovanejšia. Pri čistení sa sústreďte predovšetkým na T-zónu, ktorá ma sklon k tvorbe nečistôt či rozšírených pórov. Čo sa týka voľby krému, nebojte sa použiť dva produkty súčasne (ideálne od jednej kozmetickej firmy). Na celú tvár si naneste hydratačný gél a na líca ešte aj výživný krém. Rovnako môžete postupovať aj pri maske. Tak dostane každá partia to, čo potrebuje.
Suchá
Charakteristika: Na prvý pohľad vyzerá suchá pleť dokonale – je matná, má jemné póry, bez nečistôt. Má však sklon k tvorbe šupiniek a vrások už v mladom veku. Spoznáte ju podľa pocitov pnutia po celej tvári už krátko po vyčistení.
Starostlivosť: Suchá pleť je veľmi citlivá, preto s ňou veľmi neexperimentujte. Vyhýbajte sa produktom s obsahom alkoholu či ovocných kyselín. Pleť len veľmi jemne vyčistite od mejkapu micelárnou vodou. Čo sa týka výživy, tu si toho vyžaduje viac. Pleť je dôležité nielen premasťovať, ale aj hydratovať. Používajte preto denný i nočný výživný krém a raz za čas aj hydratačnú masku. Čo sa týka pílingu, opatrne s ním. Ak sa dá, používajte ho maximálne raz do mesiaca na odstránenie šupiniek.

Tlačiť Diskusia
Focus Media