Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bola raz jedna žena: Romana vyzliekla najkrajšie Slovenky

27.02.2009 Casprezeny.sk

Pezinčanka Romana Klimeková (24) sa rozhodla získať peniaze na vybudovanie psieho útulku netradičným spôsobom. Prehovorila najprestížnejšie slovenské topmodelky a bývalé missky, aby sa v Evinom rúchu dali fotiť pre exkluzívny kalendár.

Bola raz jedna žena: Romana vyzliekla najkrajšie Slovenky 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Archív

Väčšina slovenskej verejnosti Romanu pozná len ako priateľku exmoderátora a producenta Jozefa Poláčka alias Jopa. Čerstvá právnička však po nálepke celebrity ani po publicite netúži. Radšej sa drží v ústraní a popri práci a účinkovaní v reklame pomáha opusteným a týraným zvieratám.

Dievča z reklamy

Romanina tvár pritom nie je slovenskému divákovi celkom neznáma. Tí pozornejší ju mohli spoznať v televíznych džingloch a v reklamách na poisťovňu, minerálnu vodu, banku či mobilného operátora. Známejšia je však paradoxne na Blízkom východe než na Slovensku, pretože väčšina reklám, ktoré nakrúti, je určená pre tamojší trh. Do sveta reklamy vplávala v osemnástich, keď sa zaregistrovala v jednej kastingovej agentúre. Podľa Romany sa účinkovaním v reklame dajú zarobiť slušné peniaze, nie je to však také jednoduché, ako sa zdá. „Tridsaťsekundový spot sa nakrúca deň či dva a neraz je to veľmi náročné. Keď som napríklad nakrúcala reklamu pre jedného českého mobilného operátora, musela som narábať s deväťkilogramovou motorovou pílou, oblečená len v plavkách. Pred natáčaním som dostala rýchlokurz obsluhy motorovej píly a po celý čas pri mne musel byť odborný aj zdravotný dozor, aby som si neublížila.“

Pes v núdzi

Práve na kastingoch do reklamy stretla modelku Dominiku Homolovú a vlani v júni založili občianske združenie Pes v núdzi. „Obe nás spája láska k zvieratám a rozhorčenie nad tým, akí vedia byť ľudia bezcitní. Rozhodli sme sa s tým niečo urobiť. Dominika mala dlhoročné skúsenosti so starostlivosťou o opustených a týraných psov a hlavu plnú nápadov, ale chýbali jej potrebné financie. Ja som zasa poznala ľudí, ktorí nám mohli pomôcť, a vedela pozháňať peniaze.“ Romana robí aj hovorkyňu združenia a Dominika sa spolu s ďalšími dobrovoľníkmi popri modelingu stará o psov v ich útulku.

Nahé krásky

Dievčatá si dali za hlavný cieľ do konca minulého roku vybudovať útulok v dedine Budča pri Zvolene, ktorý by prichýlil psov z Banskobystrického kraja. Ich smelé plány však narazili na prvú prekážku. „Peniaze, ktoré som zohnala, na dokončenie útulku nestačili. Nevedeli sme, odkiaľ získame ďalšie zdroje. A potom nám napadlo, že poznáme veľa ľudí v módnom svete a bolo by škoda to nevyužiť. Chceli sme nafotiť originálny kalendár a zisk z jeho predaja použiť na dostavbu útulku.“ Romana začala pátrať po najkrajších slovenských modelkách, ochotných vyzliecť sa pre dobrú vec. „Hľadali sme nielen krásne ženy, pri ktorých by vynikla ich ženskosť, ale aj osobnosti, pretože mali pózovať úplne nahé. Nemohli nič predstierať, museli do toho vložiť seba. Žiaden afekt ani póza.“ Nahotu na fotografiách vysvetľuje tým, že akékoľvek doplnky alebo oblečenie by odpútavali pozornosť od psov. „Hlavnú rolu hrali psíky, modelky mali byť len ich doplnkom.“ Dvanásť krások, ktoré sa napokon pred objektív fotografa Jakuba Klima postavilo tak, ako ich príroda stvorila, tvorili topmodelky a bývalé víťazky súťaže krásy. Na fotografovanie sa dala nahovoriť aj topmodelka Zuzana Mačasová napriek tomu, že sa psov bojí, a Lucia Senášiová, hoci má alergiu na zvieracie chlpy.

Virtuálna adopcia

Romanin a Dominikin útulok ako jeden z mála zaviedol na Slovensku takzvanú virtuálnu adopciu psíkov. „Ľudia môžu prostredníctvom nej pomôcť psíkom, aj keď im neposkytnú nový domov. Z našej webovej stránky si vyberú niektorého psíka a prostredníctvom internetu mu hradia potrebné náklady na život v útulku, až kým sa neumiestni do novej rodiny,“ vysvetľuje Romana. V súčasnosti je v útulku osemnásť psov. „Keď sme vlani útulok založili, mali sme približne dvadsať psov. Počas jesene sa nám podarilo znížiť počet na neuveriteľných sedem psíkov. Po Vianociach však doma nechcených chlpáčov vždy pribudne.“

Pravda o rozchode

Z ľudí v šoubiznise, medzi ktorými sa pohybuje, nikdy nepadala na zadok. Ani pri svojom priateľovi si neuvedomovala, že by mal byť čosi extra. Pre Romanu neexistuje žiaden Jopo – známy exmoderátor a producent. Odkedy sa pred viac ako piatimi rokmi dali dohromady, oslovuje ho jednoducho Jožko. Spoznali sa na letnej akcii na Zlatých pieskoch, kde Romana robila hostesku. Jej srdce si však získal, až keď ju vzal na prvé rande do divadla GUnaGU na predstavenie Modelky, kde plakala od smiechu. Verejnosť sa dozvedela, že je partnerkou známeho exmoderátora a producenta až po roku, čo boli spolu. Medzi priateľmi sa nesnažila zviditeľniť. Tvrdí, že si za svoje životné úspechy môže sama. „Nemám rada, keď si ma ľudia zaškatuľkujú len ako Jopovu priateľku. Ako by som nemala vlastnú identitu. Keď sa s niekym neznámym zoznamujem, nehovorím, kto je môj priateľ, otec či matka.“ Vlani si však aj ona užila svoje, keď sa písalo o ich údajnom rozchode. Škodoradostné klebety ju už nechávajú chladnou, naučila sa nevenovať im pozornosť. Momentálne prežíva šťastné obdobie. S priateľom si konečne užívajú pohodu v rodinnom dome, odkiaľ to majú len kúsok do lesa. O domov sa delia s tromi psami. Aby šťastia nebolo málo, Jopo vlani v lete Romanu požiadal o ruku. Svadbu však tak skoro neplánujú. Podľa Romany sa niet kam ponáhľať.

Tlačiť Diskusia
Focus Media