Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Správanie na firemnom večierku

08.12.2008 Casprezeny.sk

Čaká vás predvianočný firemný večierok? Tak si ho nepokazte nevhodným správaním!

Správanie na firemnom večierku

I keď sú firemné večierky väčšinou neformálnou spoločenskou udalosťou, sú témy, ktorým by ste sa mali vyhnúť aj v uvoľnenej atmosfére. Vhodné je zachovať si milé, zdvorilé a nenútené správanie. Konverzačné témy by mali mať „ľahší“ charakter, preto prácu nechajte bokom. Na večierku spoznáte svojich kolegov nielen z pracovnej stránky, tak to vhodne využite. Pozor však na flirty, najmä s nadriadenými! Na tie jednoznačne zabudnite!

Radšej neklebeťte

Najlepšie by bolo jednoducho neklebetiť, pretože iba tak sa môžete vyhnúť problémom a nepríjemnostiam, ktoré z toho vyplynú. Realita je však taká, že na firemných večierkoch sa najmä klebetí. Preto nezabúdajte, že aj steny majú uši. Ak už klebetíte, nikdy nemenujte, aby ste nezostali zaskočené, keď sa menovaný zrazu objaví vo vašej blízkosti. V rámci možností z klebetenia úplne vynechajte svojich šéfov. Nechcete azda riskovať, že nedostanete vianočné odmeny.

S alkoholom opatrne

Asi žiadny večierok sa nezaobíde bez alkoholu, ale ani keď popíjate, nemusíte skončiť tancujúc na stole. Posúďte sama, kedy máte dosť. Nezabudnite pri popíjaní aj niečo jesť a dopĺňať pitný režim vodou. Tiež si dávajte pozor na miešanie alkoholu, radšej úplne vynechajte rôzne miešané nápoje, ktoré sú často veľmi zradné. Majte na pamäti, že s množstvom alkoholu sa zvyšuje aj riziko nepríjemných trapasov a faux pas.

Čas na odchod

Nevhodné je odchádzať príliš skoro, počas stolovania, prípadne počas príhovoru nadriadeného, ale rovnako nevhodné je nasilu zostávať príliš dlho. Ak bolo na pozvánke uvedené, o koľkej sa večierok končí, mali by ste to rešpektovať. Ak nie, prispôsobte sa situácii a programu. Pri odchode sa nezabudnite poďakovať a decentne rozlúčiť s usporiadateľom, t. j. s vaším nadriadeným.

Tlačiť Diskusia
Focus Media