Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vaše príbehy: Interrupcia so strašným koncom

11.08.2008 Casprezeny.sk

Už v mladosti ma vždy veľmi tešilo, keď som mohla niekomu pomáhať alebo kohosi opatrovať. Mala som to akosi v krvi. A tak som sa po skončení povinnej školskej dochádzky celkom prirodzene rozhodla prihlásiť sa na strednú zdravotnú školu, ktorú som aj úspešne absolvovala. Po skončení štúdií som nastúpila na gynekologické oddelenie, kde som predtým praxovala.

Vaše príbehy: Interrupcia so strašným koncom

Na oddelení som bola svedkom množstva šťastných pôrodov a spokojných mamičiek, na druhej strane však aj interrupcií. Veľakrát sa stalo, že žena, ktorá sa rozhodla pre tento zákrok, sa dostala do nezávideniahodnej situácie. Nevedela svoje problémy vyriešiť, a preto sa rozhodla pre prerušenie tehotenstva. Na druhej strane aj množstvo mladých zdravých žien tam prišlo ukončiť život dieťatka. Radšej si zvolili užívanie života bez „zbytočných komplikácií“, ako vravievali. Vôbec im nezáležalo na opatere a každodennej starostlivosti o malého človiečika.
Raz sa však na našom oddelení stala nemilá vec. Po jednej takejto interrupcii k nám do nemocnice prišla šokovaná žena. Bola nesmierne rozrušená a rozčúlená. Keď sme ju trocha utíšili, siahla do vrecka kabáta a povedala: „Toto som si našla po odchode od vás v mojom vrecku!“ Pomaly, s trasúcimi sa rukami, rozbalila papier, v ktorom bol zabalený ľudský zárodok. Na papieriku bolo napísané: „Keď ste si ma upiekli, tak si ma aj zjedzte!“ Onemeli sme od úžasu nevediac, čo na to povedať. „Žiadam okamžité vysvetlenie! Nájdite toho, kto to urobil!“ kričala.
Vyšetrovalo sa podľa písma z ceduľky, ale páchateľa sa nepodarilo nájsť. Prešiel nejaký čas a nedozvedeli sme sa nič. Až po dlhšom čase sa mi naša sanitárka, ktorá mala na starosti odpratávanie zárodkov po interrupciách, priznala, že to spravila ona kvôli vlastnej bolesti: „Ja už dlho túžim po dieťatku, ale nedarí sa mi otehotnieť. Nechápem, ako sa niektoré ženy môžu takto ľahko vzdávať svojho potomstva.“

ČITATEĽKA GERDA Z KYSUCKÉHO NOVÉHO MESTA

Tlačiť Diskusia
Focus Media