Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Martina Mečiarová: Zmenil sa jej život po svadbe?

04.02.2008 Casprezeny.sk

Martina Mečiarová (28) moderuje reláciu, ktorá prináša dojímavé ľudské príbehy. Má rada svoju prácu, manžela a odmalička je upnutá na svoju rodinu.

Martina Mečiarová: Zmenil sa jej život po svadbe?

Prečo ste sa rozhodli študovať práve slovenčinu?

– Slovenský jazyk som si vybrala preto, lebo matematika mi nikdy nešla. Nech som robila, čo som robila, ani po mnohých doučovaniach, ktoré mi rodičia zabezpečili, som ju dobre nevedela. Ale na druhej strane to, čo mi chýbalo v matematike, som mala dožičené v slovenskom jazyku, milovala som slohové práce, písala som ich aj kamarátkam, chodievala som recitovať a hrala som v ochotníckom divadle. Mala som výborného slovenčinára, ktorý vo mne pestoval lásku k slovenčine, takže zrejme aj preto som sa ju napokon rozhodla študovať. Už na strednej škole som chcela byť učiteľkou slovenského jazyka alebo moderátorkou, a tak som si povedala, že slovenský jazyk by bol len plusom, keby sa mi tou moderátorkou podarilo stať... A to sa vám napokon splnilo, veď reláciu Reflex moderujete už takmer dva roky.

Čo vás najviac baví na tejto práci?

– Je to práca, ktorá denne prináša rôzne ľudské príbehy. Človeku sa niekedy až rozum zastaví, koľko a akých ľudí je všade vôkol nás a čo všetko sa môže prihodiť, ako sa to dá zvládnuť. Najčastejšie ma raní, keď má mamička nejaké choré dieťa, a vtedy sa pýtam sama seba, či by som aj ja mala toľko síl. Bojím sa, že nie.

Pamätáte si niektorý príbeh, ktorý bol pre vás tým naj?

– Chytajú ma za srdce sociálne príbehy a deti. Stále je pre mňa silný a veľmi ma ovplyvnil príbeh ženy, ktorej dcérka zomrela na leukémiu. Tá poprosila svojho bývalého manžela, otca zosnulého dievčatka, že túži mať jej vlastnú sestru. Manžel, aj napriek tomu, že s ňou bol rozvedený, súhlasil a o pár mesiacov sa spomínanej žene narodilo druhé dievčatko, ktoré bolo vernou kópiou toho prvého, čo zomrelo. Bol to emocionálne silný príbeh.

Ako to máte časovo zadelené, natáčate relácie každý deň?

– Týždenne sa striedame s kolegom Paľkom Bruchalom, čiže do mesiaca to vychádza tak, že obaja robíme zhruba 10 pracovných dní. Od pondelka poznáme scenár i dramaturgiu príspevkov, ktoré si musíme napozerať, niektoré aj niekoľkokrát, najmä, ak sú príliš dojímavé. V danom týždni natáčame každý deň, pretože príspevkov je veľa, niekedy až sedem v jednom Reflexe.

Keď máte voľno, ako ho zvyknete tráviť?

– Počas voľna, keď nepracujem v televízii, zvyknem mať zopár spoločenských akcií, ako napríklad teraz počas plesovej sezóny lemoderujem plesy. Čiže ak je pred plesom, zháňam šaty a topánky. (smiech) Zároveň sa stretávam s ľuďmi, ktorí pre mňa majú scenáre, prípadne sa potrebujú pozhovárať o pripravovanom večere. Inak, v bežných dňoch sa venujem domácnosti a manželovi, veď aj to treba. (smiech)

Vďaka manželstvu berie Martina život pozitívnejšie. Spomínali ste manžela, bola to láska na prvý pohľad?

– Z jeho strany áno. (smiech) Stretli sme sa pracovne, keď sme nakrúcali jeden príspevok pre Teleráno. Milan robil všetko pre to, aby dostal moje telefónne číslo. Dala som mu vizitku so slovami, že keď bude niečo pracovne potrebovať, nech mi zavolá. Samozrejme, hneď na druhý deň potreboval. Potom sme absolvovali niekoľko „pracovných“ stretnutí a kávičiek. Neskôr som zistila, že sa teším z toho, že kávičkujeme každý deň. (smiech)

Zmenil sa váš spoločný život po svadbe?

– Môj muž tvrdí, že sa nezmenilo nič, že sme spolu rovnako často, rovnako radi a rovnako sa ľúbime. Ale ja mám pocit, že sa zmenilo. Myslím, že sme voči sebe zodpovednejší. A vďaka nemu beriem život omnoho pozitívnejšie.

Neplánujete rozšíriť rodinu Mečiarovcov o ďalšieho člena?

– Keby sa dieťatko dalo kúpiť niekde v obchode, tak ho máme aj dnes, ale žiaľ, tak to nefunguje.

Hovorí sa, že vydaté ženy majú menej času na kamarátky. Platí to aj o vás?

– Riadim sa podľa zásady, že ak chcem mať čas na kamarátky, rovnako ho musí mať aj môj muž na svojich kamarátov. Nenávidím samotu, a keď som v Bratislave bez manžela, idem s kamarátkami na kávu, prípadne do kina alebo u mňa doma len tak sedíme a „kecáme“. Veľmi sa teším, že partneri mojich kamarátok si „sadli“ s mojím manželom, a tak trávime veľa času spolu. Platí to aj o rodinných príbuzných.

Nie je tajomstvom, že koncom minulého roka ste mali nalomené zdravie, zlepšilo sa to?

– Chvalabohu áno, mám veľmi dobrú pani doktorku, ktorá je zároveň aj mojou kamarátkou. Mala som vysokú hladinu helicobaktera. Bola som prekvapená, lebo nikdy predtým som o tých ťažkostiach nepočula. Zrazu som však zistila, že v mojom okolí ho mal hádam každý. Brala som antibiotiká, ktoré ma vyliečili. Liečba je síce krátka, ale tie tabletky sú dosť hrozné. Doktorka mi povedala, že mi bude trochu zle, ale na druhý deň, keď mi bolo naozaj zle, aj som sa jej spýtala, len trochu?? (smiech)

Dávate si pozor na jedálny lístok?

– Niekedy mi to ujde, ale snažím sa. Pri helicobakterovi je dôležité, aby ste nehladovali, lebo je to preň živná pôda. Ja to robím, bohužiaľ, dosť často. Ráno ešte stihnem dať niečo do úst, ale cez deň väčšinou nič a k jedlu sa potom dostanem až večer. Teraz sa však snažím chrumkať aspoň nejaké chrumky alebo jabĺčko, keď už nemôžem ísť na obed.

Máte byt v Bratislave aj dom mimo hlavného mesta. Kde trávite viac času?

– Dom je vzdialený zhruba hodinku a pol z hlavného mesta a s manželom trávime viac času práve tam. Do Bratislavy chodím kvôli práci.

Pomáha vám manžel s domácimi prácami?

– Áno, ale najosožnejší je pri rúbaní dreva a najradšej čistí kozub, to je jeho záľuba. A neverili by ste, rád vešia bielizeň. Na jar a v lete sa ešte vyžíva v kosení trávnika.

3 NA3 NAJ MARTINY MEČIAROVEJ:

Najosviežujúcejší nápoj: Voda s citrónom.
Najchutnejšie jedlo: Zajac na smotane od maminy
Najobľúbenejšie oblečenie: Mala som jedny tyrkysové šaty, nevedela som sa s nimi rozlúčiť!

Text:Daniela Milesová

Tlačiť Diskusia
Focus Media