Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slnečná Kalifornia: Americký dovolenkový sen

24.05.2009 Casprezeny.sk

Zažite úžasné San Francisco, vyberte sa po slávnej diaľnici číslo 1 popri Tichom oceáne až do Los Angeles a pozrite si, ako si nažívajú hollywoodske hviezdy...

Most Golden Gate v San Franciscu. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Profimedia.sk Most Golden Gate v San Franciscu.

Dobyte slnečnú krajinu snov a rezervujte si na to podľa možnosti čo najviac času. Neoľutujete!

Ulicami San Francisca

Najlepšie urobíte, keď výlet začnete v San Franciscu. Zaujímavá metropola na západnom pobreží vás nadchne: už len ten pohľad na lesknúci sa červeno-oranžový most Golden Gate je hoden dlhého výletu, na ktorý ste sa vydali! Najkrajší a najlacnejší spôsob, ako objavovať San Francisco, je jazda v „Cable Car“. Od roku 1873 rachotí táto historická električka hore-dole ulicami rýchlosťou 15 km/h (lístok stojí 2,20 €/66,28 Sk, 3-dňový lístok zasa 11 €/331,39 Sk). Budete sa cítiť trochu ako na horskej dráhe, pretože mesto je postavené na 43 kopcoch!

Ale zažijete úžasné výhľady na záliv a svetoznámy ostrov s väzením Alcatraz. V dva kilometre dlhom prístave si môžete pre svojich blízkych vybrať suveníry a hlavne v jednom z mnohých rybárskych stánkov vyskúšať fantasticky chutnú hustú mušľovú polievku (Clam Chowder). Medzi námestím Union Square a štvrťou Financial District vás prekvapí Čínska štvrť (Chinatown) plná obchodíkov a reštaurácií, no a len o pár ulíc ďalej sa zase ocitnete v Malom Taliansku (Little Italy), kde to nádherne rozvoniava po mletej káve, rozmaríne a bazalke. Okolo Union Square môžete nakupovať, kým nebude vaša kreditná karta úplne žeravá.

3 000 rokov staré mamutie stromy

Prejdete len pár kilometrov od Golden Gate Bridge a ocitnete sa uprostred vínnych vrchov. V údolí Sonoma Valley si môžete vypiť pohár Chardonnay. Alebo sa vyberte do vinohradov Roberta Mondaviho v Napa Valley, kde sa denne koná ochutnávka miestnych lahodných vín. Štyri hodiny cesty autom smerom na západ, na hraniciach s Nevadou, sa oplatí zastaviť na Lake Tahoe, horskom jazere, ktoré je rajom vodných športov. No a určite choďte poobdivovať Yosemitský park, najkrajší národný park Ameriky so 700 m vysokými vodopádmi a s mamutími stromami (sekvojami), starými vyše tritisíc rokov.

„Wau“! Na ceste snov

Naspäť k pobrežiu a hore na fantastickú Highway Nr. 1, ktorá spája San Francisco s Los Angeles. Právom sa hovorí, že je to najkrajšia vyhliadková cesta Ameriky. Je bohatá na zákruty, divoko romantickú krajinu, rovno do mora padajúce hory a hlavne úžasné výhľady na pobrežie Pacifiku. Postavili ju v tridsiatych rokoch, elektrina sem prišla v 50. rokoch a televízny signál až v rokoch osemdesiatych! Poveziete sa cez utešené mestečká ako napríklad Monterey a elegantné mestá ako Carmel. Spravte si výlet do Údolia smrti (Death Valley), čo je vlastne bizarná púštna krajina s teplotami šplhajúcimi sa až do 50 stupňov. Tu sa nachádza aj najhlbší bod Ameriky – až 86 metrov pod hladinou mora. Následne si to nasmerujte do Los Angeles, pozrite si Beverly Hills, kde býva veľa hollywoodských hviezd. Prejdite sa po Venice Beach, kde je každý štýlovo oblečený a kde je najvyšší výskyt blondín a mužov s vypracovanými telami na svete.

Jemný vánok, super klíma

Nakoniec čerešnička na torte: San Diego, mesto s najlepšou klímou v Amerike, priamo susediace s mexickou Tijuanou. Nechajte sa rozmaznávať slnkom, jemným morským vánkom, obklopení 100 km pobrežia a pláží. Obdivuhodné je historické srdce mesta a za návštevu stojí aj La Jolla, luxusné predmestie s nóbl butikmi, galériami a kaviarňami.

Tlačiť Diskusia
Focus Media