Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Voňaví muži mätú ženskú sexualitu!

22.04.2009 Casprezeny.sk

Kedysi platilo pravidlo, že poriadny chlap má páchnuť potom. Dnes si už ale s týmto tvrdením vystačia len čudáci a retro typy.

ilustračné foto ilustračné foto

Na nie príliš lahodnú arómu pánov si sťažovali hlavne ženy, ktorým sa podarilo z dnešných mužov vychovať voňavých elegánov. Lenže týmto krokom išli aj tak trochu samy proti sebe. Mužský pot je totiž pre ne veľmi významným indikátorom, ktorý sa dnes k ich nosu už cez násnos parfémov nedostane.

Ľudský pot totiž obsahuje niekoľko látok, ktorých skladbu ovplyvňujú gény. A obe pohlavia majú prirodzene schopnosť tieto látky analyzovať a presne tak určiť, ktorý partner sa k nim hodí, aké má kvality a aké dobré genetické kvality venuje ich deťom.

Potomkovia „správne“ spárovaných dvojíc sú vďaka tomu viac odolní a majú lepšiu imunitu a vyššiu plodnosť. Lenže parfumy a deodoranty maskujú tieto pachové stopy. A moderní muži tak voňajú deodorantom, parfumom či esenciami z kozmetických prípravkov, ktoré úplne menia charakter ich telesného pachu.

Ženy potom necítia dôležité impulzy a idú do postele a plodia deti i s mužmi, ktorí sa k nim geneticky nehodia. Dokazuje to štúdia amerického neurológa Charlese Wysockého, ktorý tvrdí: „Ľudský pot poskytuje veľmi dôležité informácie obzvlášť pre ženy.“ Vo svojej štúdii potom zistil, že zatiaľ čo ženský pot a dôležité pachové impulzy v ňom sa dajú prekryť parfumom len ťažko, u mužov je to naopak ľahšie. Takže zatiaľ čo muži môžu stále pach ženy analyzovať aj cez parfum, žena má s voňavým mužom veľké problémy.

Tlačiť Diskusia
Focus Media