Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na návšteve u speváčky Kataríny Hasprovej

22.06.2009 Casprezeny.sk

Vyrastať v rodine Hasprovcov je podľa Katkinho rozprávania veľmi zaujímavé. Sú veselá rodina, dom je stále plný života a chodí k nim veľa návštev.

Katarína Hasprová 10 obrázkov vo fotogalérii Katarína Hasprová

„Pamätám si, ako sme sa so sestrou snažili zachrániť dom, keď sme nadstavovali podlažie a namiesto strechy bol prikrytý iba plachtou. Mama s otcom odišli kupovať obkladačky do Šamorína. Zrazu prišla silná búrka a my sme si mysleli, že kubíky vody stihneme vylievať von oknom z hrncov,“ spomína si so smiechom dcéra herečky Sone Valentovej a režiséra Pavla Haspru.

Ťahalo ju to k muzikálu

Katka sa už odmalička vďaka svojim rodičom pohybovala vo svete umenia. Pred kamerou stála už ako malé dieťa. Najskôr hrala drobné roličky, neskôr väčšie postavy v inscenáciách. „Priznám sa, svet šoubiznisu mi voňal odmalička. Najviac ma bavilo fi lmovanie, neskôr ma doslova fascinovalo spojenie spevu s tancom. Doma som mávala občas problémy s tým, že som bola neustále konfrontovaná s rodičmi, preto som sa rozhodla študovať muzikálové herectvo na JAMU radšej v Brne.“

Spev a tanec

Obdobie štúdia ju vďaka práci profesorov a láske, ktorú v tom čase prežívala, doslova napĺňalo a za šťastné považuje aj obdobie po skončení školy. Takých umelcov, ktorí vedia spievať a zároveň tancovať, bolo málo, a preto bol o ňu veľký záujem. V tom čase bola na roztrhanie, účinkovala takmer vo všetkých muzikáloch a stala sa aj víťazkou Zlatej lýry. Talentovanú a atraktívnu speváčku si diváci obľúbili a konečne ju začali odlišovať od mamy.

Prerastá im cez hlavu

„S mamou bývame v jednom dome, ale fungujeme ako samostatné jednotky. Dom je veľký, takže niekedy sa celý deň ani nevidíme,“ vysvetľuje šarmantná speváčka. „Keď prichádzam domov, najviac sa teším na to, ako sa prezlečiem do teplákov a začnem niečo robiť. Ale nebavia ma typické ženské práce, radšej robím niečo v záhrade. Práve sa ju chystáme trochu zrevitalizovať. Stromy a kríky, ktoré kedysi rodičia očami ,ťahali‘ nahor, nám teraz prerastajú cez hlavu,“ vysvetľuje Katka, ktorá mala pri našej návšteve už hlavu plnú plánov, ako záhradu okolo domu neďaleko Bratislavského hradu vylepšiť. „Je pre mňa to najkrajšie prírodné divadlo. Milujem rána, keď otvorím okná a rozhliadnem sa po našej krásnej záhrade, ktorú roky budovali ocko s mamou,“ úprimne priznáva, že neprejde deň, aby si na otca nepomyslela.

Na všetko treba čas

„Zatiaľ sa ešte celkom neprebudila, ale ja ju mám rada po celý rok. Myslím si, že naša záhrada má ducha. Mnohé z dnešných sa mi zdajú vytvorené akoby podľa jednej šablóny, nie je v nich nič osobné. Záhrada je predsa ako obraz, nedá sa namaľovať len tak za jediný deň,“ dodáva, pričom pohládza drobné vetvičky stromov, pod ktorými vytvárajú prírodný obrazec trávniky a krásne kvitnúce kry. Spolu s popínavými rastlinami poskytujú vhodné pozadie pre fontánku, ku ktorej vedie kľukatý kamenný chodníček. Domáci sa nebáli využiť ilúziu. Vyzerá totiž ako fi ktívny potôčik, ktorého brehy sú vysadené nízkymi druhmi rastlín, čo oživujú záhradu farbami a prinášajú do nej opojnú vôňu.

Má to háčik

Z Katky bolo už na prvý pohľad cítiť, že je nesmierne citlivá, zároveň však dokáže byť ako živel – temperamentná a húževnatá. S veľkou chuťou nedávno nahrala nový sólový album, ale konkrétny termín vydania nie je zatiaľ istý. „U nás je to totiž ťažké, pokiaľ nevyrobíte škandál alebo sa nekamarátite s tými správnymi ľuďmi, tá cesta je ťažšia. Ja to však takto nechcem. Moje zásady sú úplne odlišné,“ vysvetľuje zanietene muzikálová hviezda, tešiaca sa oveľa viac z titulu „Kráľovná detských srdiečok“, ktorý dostala za permanentnú pomoc chorým deťom liečiacim sa v kardiocentre.

Koho sme navštívili

Katarína Hasprová

Povolanie: speváčka
Obľúbená
farba: takmer všetky okrem žltej a hnedej
Záujmy: vlastné povolanie, umenie a šport
Štýl: závisí od prostredia

Tlačiť Diskusia