Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Spotrebiče uľahčia prácu

01.07.2009 Casprezeny.sk

Hriankovače, kuchynské mixéry, šľahače, varné kanvice či odšťavovače... Viete si predstaviť, že by ste ich doma nemali?

Ilustračné foto Ilustračné foto

Prečo sú také dôležité a kam smerujú trendy bielej techniky?

Pri domácich kuchynských pomocníkoch je pre ženy veľmi dôležitý dizajn a jednoduchosť ovládania. Trendom je stále prevládanie svetlých farieb, najmä bielej a krémovej, s minimálnymi farebnými detailmi. Špecifické sú varné kanvice – tie si ľudia skôr vyberajú podľa farby a materiálov použitých na kuchynskej linke či v iných častiach kuchyne. Odšťavovače a pekárne na chlieb sú takmer výlučne v klasike medzi farbami, v bielej. Mikrovlnné rúry nájdete aj vo farbe antikora, i vo farebnej kombinácii (zväčša čierna, biela). Pastelové farby nie sú výnimkou. V súčasnosti na trhu útočia hlavne novinky v červenom dizajne, v odtieňoch postupujúcich smerom k bordovej. Farby aj dizajny sa približujú móde, začínajú sa používať farebné škály, na aké sme predtým boli zvyknutí skôr zo ženského oblečenia.

Zaostrite pri kúpe

Dôležitým parametrom pri výbere v širokej ponuke je okrem dizajnu a farebného vyhotovenia jednoduchosť ovládania, tak, aby obsluhu zvládli aj deti, výkon/príkon, pričom ľudia vyhľadávajú skôr vyššie hodnoty, čo sa však prejaví na množstve spotrebovanej energie, a funkcie navyše – detské poistky, poistky proti prehriatiu, pri hriankovačoch napríklad integrovaná zásuvka na omrvinky. Pri výbere konkrétneho produktu by ste iste nemali opomenúť kvalitu spracovania materiálov, záručnú lehotu a dostupnosť pozáručného servisu.

Menej funkcií je niekedy viac

Malým logistickým problémom pri všetkých tých veciach, ktoré nám v domácnosti pomáhajú, môže byť priestor, kde ich v čase nepoužívania uskladniť. Ak práve nemáme „hriankovaciu“ fázu a na raňajky si radšej dáme müsli, hriankovač je odložený v špajze. Ponorné mixéry či ručné šľahače používame tiež len v prípade potreby a obyčajne ich nemáme vystavené na obdiv. Žehličku našťastie musia domáce panie vytiahnuť z poličiek vstavanej skrine len raz za týždeň či dva. V minulosti sa na trhu ponúkali aj multifunkčné zariadenia, ktoré mali tento problém s nedostatkom miesta riešiť. Ako sa však ukázalo, naozaj praktické sú len kuchynské roboty.

Pri ostatných zariadeniach platí to, že menej funkcií je niekedy viac. Veď si len predstavte, že by ste sa museli pre drobnú chybičku vzdať svojho multipomocníka, lebo na ňom hapruje jedna z funkcií, a máte ho v servise. V tom prípade by ste prišli na istý čas aj o zvyšok. Radšej porozmýšľajme nad tým, kde by sa ten priestor vytvoriť dal. Špajza, nadstavce kuchynskej linky, skrinka vstavaná v prázdnom, hluchom rohu kuchyne, polička po obvode jednej steny takmer pod stropom.

Tlačiť Diskusia
Focus Media