Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zbavte sa hmyzu

13.07.2009 Casprezeny.sk

Nič nie je horšie, ako keď sa vám v byte alebo v dome premnoží hmyz. Vďaka našim preventívnym opatreniam sa vám to určite nestane!

Prach je rajom pre roztoče, preto sa ho snažte v domácnosti čo najviac obmedziť. Prach je rajom pre roztoče, preto sa ho snažte v domácnosti čo najviac obmedziť.

Švehly obyčajné

Tieto malé potvorky sa najradšej zdržiavajú na vlhkých miestach, napríklad v kuchyni alebo v kúpeľni. TIP: do odtokov nalejte vriacu vodu. Alternatíva: nastrúhaný zemiak použite ako návnadu. Keď sa na druhý deň švehly na zemiaku zozbierajú, vyhoďte ich spolu so zemiakom do smetí.

Žižiavky

Tieto malé zvieratká milujú tmavé skrýše v pivnici a záhrade. Nespôsobujú žiadne škody.
TIP: ako návnadu použite vydlabaný zemiak a postavte ho otvorom smerom nadol. Potom tieto pasce vyprázdnite vriacou vodou.

Mravce

Tieto malé čierne stvorenia dokážu byť pre dom alebo byt hotovou pohromou. Predovšetkým ich priťahuje sladké. Čo pomôže: nasypte nátron (hydroxid sodný) na ich cestičky a do dierok, kam zaliezajú. Aby ste ich pochytali, dajte na rovný tanier trochu odstáteho piva a posypte ho niečím sladkým.

Ovocné mušky

Sú magicky priťahované hnijúcimi plodmi, kuchynským odpadom, octom a šťavami. Vedia byť nebezpečné, ak nakladú vajíčka na ovocie, pretože môžu prenášať baktérie.TIP: do misky nalejte ocot a dajte doň pár strekov prostriedku na umývanie riadov. Mušky sa v tejto zmesi utopia.

Roztoče

Tieto zvieratká sa najlepšie cítia na prašných miestach. Preto byt, posteľ a tapacírovaný nábytok stále vysávajte. Miestnosti udržujte suché a stále dobre vetrajte. Plyšové hračky vašich detí zbavíte roztočov, ak ich dáte na noc do mrazničky.

Múčne mole

Koreniny, oriešky, pečivo, múka – nič nie je pred nimi v bezpečí! Napadnuté potraviny radikálne odstráňte a zásoby dôkladne kontrolujte, či sa do nich mole nedostali. Najlepšie bude, ak ich budete skladovať v pevne uzatvorených nádobách. Skrinky vyčistite octovou vodou. Diery a škáry vyfúkajte fénom na najhorúcejšom stupni (zničíte tým nakladené vajíčka).

Tlačiť Diskusia
Focus Media