Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tip na dovolenku s deťmi: Egypt - Hurgada

15.07.2009 Casprezeny.sk

Pôvodne malá rybárska osada pri Červenom mori sa v posledných rokoch premenila na turistický raj: za relatívne málo peňazí dostanete veľký luxus.

Doslova: exotika na dosah ruky. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: profimedia.sk Doslova: exotika na dosah ruky.

Čo si musíte pozrieť?

Môžete sa vydať na výlety k pyramídam aj do Káhiry či Luxoru, počítajte však s niekoľkohodinovými transportmi autobusom cez púšť. Pre deti sú omnoho vhodnejšie výlety loďou napríklad za morskými korytnačkami alebo na čarovný ostrov Giftun. Posádka sa postará aj o výborný obed.

Kam na pláž?

Každý hotel má vlastnú, starostlivo udržiavanú pláž a okrem toho aj množstvo bazénov pre deti, plavcov, neplavcov, milovníkov šmykľaviek... Nádherné tyrkysovo sfarbené a príjemne teplé more vás určite nadchne. Pláže sú väčšinou piesočnaté, do vody si však pri niektorých hoteloch musíte niečo obuť, pretože by ste sa mohli porezať na koraloch. Nezabudnite si zobrať šnorchel: exotické farebné ryby, sasanky, raje, korytnačky, koraly, jednoducho všetko to, čo ste doteraz obdivovali v morských akváriách a prírodopisných filmoch, tu uvidíte, aj keď vojdete do vody len po pás a ponoríte hlavu pod vodu.

Pre deti

Všetky hotely majú skúsených animátorov, ktorí sa ochotne postarajú o skvelú zábavu detí v každom veku.

Tlačiť Diskusia
Focus Media