Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tip na dovolenku s deťmi: Turecko - Alanya

17.07.2009 Casprezeny.sk

Krásne historické mesto Alanya obklopujú kilometre najlepších tureckých pláží. V jeho centre nájdete úzke uličky, mešity, veže aj príjemný malý prístav.

Kilometre pieskových pláží  lákajú na oddych. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: profimedia.sk Kilometre pieskových pláží lákajú na oddych.

Čo si musíte pozrieť?

V rímskych dobách bolo toto mesto známou pirátskou pevnosťou. Dnes väčšina pamiatok v Alanyi pochádza z 13. storočia, pozrite si napríklad zachované mestské hradby alebo Červenú vežu. V prístave kotví množstvo drevených lodí nazývaných gulety, ktorými sa môžete previezť až k morským jaskyniam s vlhkým, teplým, soľou nasýteným vzduchom, ktorý blahodarne pôsobí na ľudí s astmou. V prístave natrafíte na obrovské množstvo obchodíkov a butikov s výberom zlata, kože, korenín aj oblečenia.

Kam na pláž?

Mesto vraj kedysi navštívila kráľovná Kleopatra, ktorá si na miestnu pláž dala doviezť piesok až z Egypta. Dnes je po nej pomenovaná naozaj nádherná pláž, ktorá ako prvá získala modrú vlajku EÚ za jej údržbu, čistotu a starostlivosť o návštevníkov. Teplota vody je v lete až okolo 30 °C.

Pre deti

Urobte si výlet do národného parku Köprülü. Tam nájdete nádherný kaňon, ktorý vymlela rovnomenná riečka s ľadovou modrou vodou.

Tlačiť Diskusia
Focus Media