Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zmrzlinové osvieženie

14.07.2009 Casprezeny.sk

Pri jej príprave nesmieme zabudnúť na jednu dôležitú vec: kedže jej základ tvoria suroviny podliehajúce rýchlejšej skaze, musia byť skutočne čerstvé.

Zmrzlinu servírujeme do kornútikov, alebo misiek. Zmrzlinu servírujeme do kornútikov, alebo misiek.

Tajomstvo úspechu

To pri príprave zmrzliny spočíva v kvalite surovín, ich množstve a vo vzájomnom pomere. Pri klasickej zmrzline je základom mlieko alebo smotana. Množstvo tuku rozhoduje o tom, ako bude zmrzlina hladká. Pri veľkom množstve tuku bude hrudkovitá a jej chuť mastná. Ak by sme to prehnali s cukrom, mohlo by sa stať, že by zmrzlina vôbec nestuhla. Ak patríte k veľkým milovníkom zmrzliny, kúpte si na jej výrobu stroj. Zmrzlina bude krémovejšia, pretože sa do nej počas miešania dostane viac vzduchu. Keďže sa zmrzlinové kryštály tvoria od teploty 0 °C nadol, zmrzlina by sa mala miešať za chladu. Ak miešame rukou, masu vždy najprv schladíme v mrazničke, po 30 minútach premiešame, znovu schladíme a postup ešte niekoľkokrát zopakujeme.

Čo by sme mali vedieť

Jemnejšiu domácu zmrzlinu získame, keď namiesto cukru použijeme med, ktorý zabráni tvorbe ľadových kryštálikov. Rovnaký efekt docielime, keď ju takmer stuhnutú vyberieme z mrazničky, rozmixujeme a znovu dáme zmraziť. Pri výrobe zmrzliny sa okrem smotany osvedčili aj iné mliečne výrobky ako jogurt a tvaroh.

Jahodovo-jogurtová zmrzlina

Zo 400 g očistených jahôd odstránime stopky, umyté nakrájame a s 2 PL citrónovej šťavy roztlačíme na pyré. Pridáme 3 PL hnedého cukru, 2 PL agátového medu, vyškrabanú dreň z vanilkového struku a 200 g prírodného jogurtu. Všetko dobre premiešame, dáme do plastovej nádoby a necháme 4 hodiny tuhnúť v mrazničke. Každú hodinu premiešame.

Domáca „polárka“

V miske vymiešame 2 žĺtky s 2 PL medu a 1 balíčkom vanilínového cukru dopenista. Z 3 bielkov vyšľaháme tuhý sneh a z 250 ml smotany na šľahanie hustý krém. Do žĺtkovej masy zľahka vmiešame sneh a vyšľahanú smotanu. Polárku nalejeme do plastovej nádoby a dáme zmraziť.

Tlačiť Diskusia
Focus Media