Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fitnes hity: Zatancujte si zumbu

21.07.2009 Casprezeny.sk

Najlepšie veci vznikajú náhodou... a platí to i v prípade Zumba fitness. Pred desiatimi rokmi sa zumba stala v USA hitom a rozšírila sa do celého sveta.

Zumba Fitness Zumba Fitness

Keď si raz kolumbijský choreograf (spolupracujúci aj so Shakirou) a fitnestréner celebrít Beto Perez zabudol priniesť hudbu na predcvičovanie aerobiku, vytiahol z auta obľúbenú latino kazetu, pustil ju na hodine a improvizoval. Všetci boli nadšení a dopyt po jeho lekciách sa začal závratnou rýchlosťou zvyšovať. Keď Zumbu pred desiatimi rokmi priniesol do USA, stala sa absolútnou senzáciou a rozšírila sa do celého sveta.

TRÉNERKA DANIELA ČESNEKOVÁ O ZUMBA FITNESS

V čom je výnimočná: Ide o tanečnú fitneshodinu, ktorá kombinuje dynamickú latino hudbu so základnými krokmi latinskoamerických tancov. S radosťou na nej porušujeme viacero zaužívaných aerobikových pravidiel. Počas cvičenia sa dá spáliť až 1 000 kalórií za 60 minút a sú doň zapojené všetky svaly tela, nohy, zadok, brucho, ruky, ale hlavne najdôležitejší sval – srdce. Na hodine vládne pohodová atmosféra, všetci sa usmievajú a bezprostredne bavia. Hlavný slogan Zumba fitness hovorí za všetko: Zabudnite na cvičenie, príďte sa zabaviť na párty! Určite veľmi dobre poznáte ten skvelý pocit a nával endorfínov po pretancovanej noci. Na Zumbe zažijete podobné, akurát v zdravšom prostredí a bez bolenie hlavy na druhý deň.

Komu prospeje: Zumba fitness je tu pre všetkých bez ohľadu na kondíciu, vek či tanečné skúsenosti. Choreografi e nie sú náročné, ide skôr o opakovanie jednoduchších krokov s rôznymi variáciami. Vaše pohyby nikto nehodnotí, neopravuje ani nekritizuje. Na hodinách síce prevládajú ženy, ale máme čoraz viac prípadov, keď sa Zumba nadšencami stanú aj muži a spestrujú nám cvičenie, z čoho sa my ženy veľmi tešíme.

Ako na to: Pri Zumba fitness platí rovnaká zásada ako pri každom pohybe – dôležitá je pravidelnosť. Na hodinu stačí prísť v pohodlnom oblečení, v ktorom sa dobre cítite a ktoré neobmedzuje váš pohyb. Keďže cvičenie dýcha letnou atmosférou, netreba sa báť tvorivosti a jasných farieb. Odporúčam kvalitné tenisky s odpruženou podrážkou, ktoré tlmia nárazy a šetria kĺby. Napriek tomu zostáva najdôležitejšou súčasťou outfitu dobrá nálada a úsmev!

Zumba fitness vyskúšala aj... ANDREA ARVAYOVÁ

Zamilovala som sa do nej pred troma rokmi a táto láska na prvý pohľad pretrváva až dodnes. Zumba fitness je koktail endorfínov, dokonalé spojenie hudby, tanca a fi tnesu. Nemám rada posilky a nudné cvičenia, keď sa človek nevie dočkať konca a musí si odmakať určitý počet cvikov. Na Zumbe tancujem, skvelo sa bavím v latino štýle a ani si neuvedomujem, že cvičím a spaľujem množstvo kalórií. Vďaka nej som dosiahla najlepšiu postavu, akú som v živote mala, a vôbec som sa kvôli nej nenadrela.

Tlačiť Diskusia