Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Andalúzia: Španielsko pre pôžitkárov

12.09.2009 Casprezeny.sk

Túžite po ceste k moru? Tak potom skúste navštíviť Andalúziu. Najjužnejšia provincia Španielska ponúka zmes umenia, kultúry a radosti zo života.

Tip na dovolenku: Najjužnejšia provincia Španielska Andalúzia 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: profimedia.sk Tip na dovolenku: Najjužnejšia provincia Španielska Andalúzia

Andalúzia je ideálna na okružnú jazdu alebo na jesenné kúpanie na Costa de la Luz.

Cádiz

Biele mesto na Atlantiku je najstarším mestom v Európe (založené v roku 1104 pred Kristom). A takisto je najlepším východiskovým bodom pre plážové dni na Costa de la Luz. Približne iba 30 minút autom sever leží Chipiona, známa svojimi dlhými plážami a rybárskymi prístavmi.

Córdoba

Počas arabskej nadvlády patrila k najbohatším mestám sveta a zároveň bola duchovným a kultúrnym centrom islamu. Až 1 200 rokov stará Mezquita (veľká mešita) dnes slúži ako katedrála a na storočia bojov o moc medzi kresťanmi a moslimami už len spomína.

TIP: Vyhraďte si dostatok času na návštevu Stĺpovej sály. Optické efekty symetricky postavených stĺpov a oblúkov sú fantastické. Máte rady šperky? V židovskej štvrti Juderia sú klenotníci pracujúci so striebrom známi svojou precíznosťou.

Sevilla

Výlet je najlepšie začať vo štvrtom najväčšom meste Španielska. Všade vidieť symbol mesta, La Giraldu, vežu so zvonom Katedrály Santa Maria, ktorá je tretím najväčším Božím chrámom na svete. Oltár je zaliaty zlatom. Vedľa stojí palác Reales Alcázares – príklad maurského stavebného umenia. Horné poschodie slúži ešte aj dnes kráľovskej rodine. Ponorte sa do židovskej štvrte Barrio de Santa Cruz, kde v originálnych baroch Tapas nájdete visieť zo stropu serrano šunku a vo výkladoch vám budú robiť chúťky aj rôzne iné dobroty. Pije sa sherry. „Povinnosť“ pre romantikov: západ slnka na pobreží s promenádou s výhľadom na Torre de Oro (Zlatú vežu), ktorá slúžila ako depozitár zlata a klenotov.

Granada

Maurský kráľovský palác Alhambra je svetovým kultúrnym dedičstvom. Za múrmi pevnosti ležia rozprávkové paláce s bohato zdobenými fasádami, drahocennými komnatami, citadelou, kostolom a kláštorom. Nádherný je Patio de los Leones (Leví dvor).

TIP: Aby ste sa vyhli čakaniu na lístky počas letnej sezóny (máj až október), objednajte si dopredu na www.alhambratickets.com

Tlačiť Diskusia
Focus Media