Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako má muž slušne pozdraviť. Neurobte si trapas!

11.02.2010 Casprezeny.sk

Fašiangy sa už rozbehli. Možno aj vás pohltí sezóna zábavy, plesov a bálov.  Predtým, než sa nahodíte do gala, máme niekoľko zlatých pravidiel.

Existuje pár zlatých pravidiel, podľa ktorých zistíte, či je muž slušný. Existuje pár zlatých pravidiel, podľa ktorých zistíte, či je muž slušný.

Viete, ako správne má zdraviť muž? A ako má jeho pozdrav opätovať žena? Čo v prípade, ak sa muž stretne s podriadeným?

  • Muž zdraví ženu prvý, a to aj v prípade, že je jeho podriadená. Nezabudnite na ruky vo vreckách, pozor aj na cigaretu v ústach. Muž si zarobí na poriadny „trapas“, keď podáva žene ruku a z úst vysiela dymové signály z cigarety.
  • Mladší zdraví staršieho, podriadený nadriadeného a spoločensky nižšie postavený vyššie postaveného.
  • Ruky sa nepodávajú vo väčšej spoločnosti. Pri podávaní platí opačné poradie ako pri pozdrave: prvá ruku vždy podáva spoločensky významnejšia osoba, starší človek mladšiemu a nadriadený podriadenému. Muž nepodáva ruku v rukaviciach, žena si ich však na ulici zložiť nemusí.
  • Ak sa muž rozhodne namiesto stisku ženskú ruku „pobozkať“, jemne ju uchopí za prsty, mierne sa k nej skloní a zároveň ju pozdvihne k ústam a bozk iba imituje. Žiadne mokré stretnutie pier a pokožky neprichádza do úvahy!
Tlačiť Diskusia
Focus Media