Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Papierové šaty sršia originalitou, nepatria však do dažďa

17.06.2010 Nový Čas

Videli ste už šaty z papiera? Kým neprší, je všetko v poriadku a vyzerajú celkom k svetu. Papierové šaty navrhla aj študentka Lucia Krosnerová so spolužiakmi.

Vyskúšali by ste si ich? 2 obrázky vo fotogalérii Vyskúšali by ste si ich?

Krásne, nápadité a farebné. Je len trocha na škodu, že sú z papiera. Napriek tomu papierovými šatami študenti zo Strednej priemyselnej školy odevnej vo Svidníku zaujali porou.

Druháčka Lucia Krosnerová (16) sa vďaka nim stala spoluautorkou víťaznej prostejovskej kolekcie. „Povedali nám, že k téme Na jedno použitie by sa najviac hodili šaty vyrobené z papiera. Spolu s dvoma spolužiakmi sme na návrhoch pracovali dva týždne. Som rada, že našu snahu porota ocenila,“ uzavrela nádejná odevná dizajnérka.

Svidníčanky bodujú doma aj v zahraničí. Odevné dizajnérky zo Strednej priemyselnej školy odevnej (SPŠO) získali so svojimi modelmi aj dve ceny na medzinárodnej súťaži v českom Prostejově.

„Naši žiaci získali prvé miesto v kategórii Na jedno použitie a druhé v kategórii Návraty,“ vysvetlil riaditel školy Pavel Olejár. Podľa neho úspech školy spočíva v jej dlhoročnej tradícii, absolventi sa uplatnili aj vo svete.

581115

„Modely našej bývalej žiačky Moniky Solomonovej, ktorá tvorí v Prahe, mali na sebe súťažiace na minuloročnej Miss Českej republiky,“ pochválil sa riaditeľ. Odevný dizajn na škole teraz študuje asi 50 žiakov. „Sú to väčšinou dievčatá,“ uviedol Olejár.

Tlačiť Diskusia