Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Muži najviac pozerajú ženám na prsia, čo tým sledujú?

22.06.2010 Casprezeny.sk

Ženy sa často sťažujú, že im muži pri stretnutí pozerajú ako prvé na prsia a že na ich vnady dlho zízajú. A sťažujú sa právom. My vieme, prečo to robia.

Ženská tvár zaujíma ako prvá len 20 percent mužov, až 47 percent mužov sa  najskôr pozrie žene na prsia. Ženská tvár zaujíma ako prvá len 20 percent mužov, až 47 percent mužov sa najskôr pozrie žene na prsia.

Podľa nového výskumu pohybu očí mužov počas stretnutia so ženou páni skutočne najčastejšie najskôr pozrú na prsia, a až potom na tvár. A na prsia potom pozerajú výrazne najdlhšie zo všetkých telesných partií.

Na prsia ženy sa najskôr pozrie 47 percent mužov, kým na boky a pás 33 percent, zvyšných 20 percent sa zameria najskôr na ženskú tvár.

A prsia nie sú len tým, na čo sa muži pozerajú najskôr, ale tiež to, na čo zízajú najdlhšie. Podľa expertov z Nového Zélandu muži konajú inštinktívne. Doviedla ich k tomu evolúcia, ktorá im tak pomáha odhadnúť plodnosť žien. Tie s bujnejším hrudníkom a útlym pásom totiž majú viac estrogénu a sú plodnejšie.

"Muži môžu pozerať na prsia častejšie preto, že sú pre nich esteticky veľmi príťažlivé, je jedno aké sú veľké," tvrdia experti z University of Wellington.

Muži si tzv. klasickú ženskú postavu presýpacích hodín stihnú prezrieť zbežne za 0,2 sekundy, pričom pažiam, nohám od kolien nadol a chodidlám venujú najmenej pozornosti.

Tlačiť Diskusia