Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ktoré okuliare sa hodia k vašej tvári? Poradíme vám

26.07.2010 Zlatica Beňová

V slnečných dňoch nechcete vystavovať svoje oči prílišnému žiareniu, len akosi neviete natrafiť na okuliare, ktoré vám "sadnú"? Pomôžu vám naše rady.

S našimi radami si určite vyberiete slnečné okuliare, ktoré vám pristanú. S našimi radami si určite vyberiete slnečné okuliare, ktoré vám pristanú.

Oválna tvár

Ženy s oválnou tvárou majú veľké šťastie, lebo sa im hodia všetky typy okuliarov. Tento typ je považovaný za ideálny. Stačí ak si vyberiete rámy širšie ako tvár, ktoré ju takto opticky zmenšujú.

Hranatá tvár

Pre tieto typy volíme oválne rámy, ktoré jemne zakryjú dolnú časť tváre. Aby sme tvár opticky skrátili, vyberáme okrúhle, hlboké rámy alebo rámy s výraznými horizontálnymi líniami.

Okrúhla tvár

Pre okrúhle, typicky bacuľaté tváričky sa určite nehodia okrúhle rámy, ktoré by len zdôrazňovali obrysy. Ideálne sú rámy, ktoré opticky tvár predĺžia a zúžia. Voľte preto hranatejšie rámy.

Podlhovastá tvár

Ľudia s podlhovastou tvárou zvyknú mať výraznú bradu alebo nos. Ak chcete, aby vaša tvár vyzerala viac symetricky, ideálny je aj pilotský tvar okuliarov, ktorý je teraz mimoriadne trendy.

603951:gallery:true:true:true

Viac zaujímavých článkov nájdete v prílohe Nový Čas Zdravie, každý piatok v denníku Nový Čas!

Tlačiť Diskusia (3)
Focus Media