Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nebaví vás žiadny šport? Začnite cvičiť zumbu!

10.08.2010 Eva Hrdinová

Je zábavná, jednoduchá, veselá, efektívna a najmä zdravá. Za hodinu pri nej môžete spáliť až tisíc kalórií. Reč je o zumbe.

Zumba baví najmä tých, ktorí radi spájajú zdravý aerobní pohyb s tancom a zábavou. Je určená pre každú vekovú kategóriu. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: SHUTTERSTOCK.COM Zumba baví najmä tých, ktorí radi spájajú zdravý aerobní pohyb s tancom a zábavou. Je určená pre každú vekovú kategóriu.

Vyformujete si telo, spevníte zadok, nohy, brucho a posilníte srdce. Telo vám zaplavia endorfíny, zhodíte zo seba stres, vypotíte problémy. Táto fitnes senzácia už rozhýbala celý svet.

Aspoň raz týždenne ju cvičí 5 miliónov ľudí v 80 krajinách celého sveta. Je to jednoduché, hýbete sa v latinorytme, chudnete, formujete si postavu a pritom sa zabávate.

Ako sa zrodila?

Náhodou, ako všetky skvelé veci. Kolumbijský choreograf Alberto Beto Peréz, ktorý stál aj za tanečnými kreáciami speváčky Shakiry, si raz v roku 1999 zabudol priniesť na hodinu aerobiku správne - srdce. Na rozdiel od aerobiku, vďaka vlnivým latino pohybom najviac pracujú boky a pás. Odporúča sa všetkým, ktorí chcú schudnúť, spevniť a vyformovať si postavu. Počas jednej hodiny spálite približne osemsto kalórií,“ tvrdí Daniela Česneková, ktorá je už päť rokov inštruktorkou a dnes aj školiteľkou inštruktorov pre Slovensko, Česko a Slovinsko.

614351:gallery:true:true:true

Je to jednoduché a zábavné

Zumba vychádza z princípu, že cvičenie by malo byť jednoduché a zábavné. Tanečné kroky a variácie sa dajú rôzne kombinovať, a keď sa nechytíte na prvej hodine, na každej ďalšej sa na vás budú choreografie lepiť doslova samy. Medzi najpoužívanejšie štýly patrí salsa, merengue, cumbia, reggaeton, samba a flamenco. Nájdete v nej však aj prvky hiphopu, brušných tancov či rokenrolu. Vďaka zumbe sa naučíte kroky rôznych tanečných štýlov. Choreografiu hravo zvládnu deti aj vitálni seniori.

614355:gallery:true:true:true

Zvláštny druh energie

Zumba má v sebe zvláštny druh energie, ktorý vás udržiava fit, umožní vám spoznať skvelých ľudí a nový pohľad na život. „Som šťastná, že som medzi prvými na Slovensku, ktorí rozširujú a propagujú tento zábavný a priam ideálny pohyb. Verím, že pretrvá celé desaťročia a budú sa mu venovať nielen naše deti, ale aj vnúčatá i ďalšie generácie,“ hovorí Dada Szabová, jedna z prvých inštruktoriek na Slovensku.

Vždy radila svojim klientkam: „Nebaví vás žiadny šport či cvičenie? Nič to, pustite si obľúbenú hudbu a tancujte! Získate kondíciu, spálite tuky a budete mať aj dobrú náladu.“

Tlačiť Diskusia
Focus Media