Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

7 originálnych trikov, ako ostať svieža po celý deň

24.08.2010 Beata Suchá

Teplo a zhon, šaty sa lepia na telo a vy chcete byť 24 hodín svieža a voňavá? Poznáme zopár trikov, ktorými budete krásne od rána do večera!

Začnite deň s umytou hlavou. Začnite deň s umytou hlavou.

Ráno

  • Mrazivá masáž

Perfektný štart do nového dňa – po osprchovaní si pokožku masírujte kockami ľadu. Začnite od nôh a postupujte smerom nahor. Teplotný šok stiahne póry, pokožka sa rozžiari a zostane mladistvo ružovkastá.

  • Čisté, pružné a vitálne

Chodidlá si každé ráno natrite dezodoračným krémom s obsahom mätového oleja alebo mentolu, ktoré príjemne chladia, pôsobia proti opuchom a udržiavajú hebkú a vláčnu pokožku. Vyberte si produkt určený na denné používanie – rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva mastné stopy.

  • Stop fénovaniu

Večerné umývanie vlasov v teplom počasí preložte na ráno. Ale pozor! Rozhodne si vlasy nefénujte, inak podporíte potenie a produkciu mazu. Z mokrých prameňov si len jemne povytláčajte vodu uterákom, naneste stylingový produkt, upravte a nechajte voľne uschnúť.

622603:gallery:true:true:true

Kedykoľvek

  • Moja voda živá

Expresné osvieženie vám poskytnú kedykoľvek počas dňa termálne vody na tvár, telové vody v spreji s výťažkami z citrusov a byliniek či chladivé spreje na nohy. Ak vám v práci nefunguje klíma, príjemne sa osviežite, ak si na zápästia pustíte prúd tečúcej studenej vody.

  • Vždy po ruke

Hoci moderné antiperspiranty regulujú tvorbu potu počas celých 24-hodín, v extrémnych podmienkach a v stresových situáciách môžu zlyhať. Preto nie je na škodu, ak budete svojho „záchrancu“ nosiť v kabelke. Najprv si však podpazušie poutierajte vlhčeným obrúskom, až potom naneste vrstvu antiperspirantu.

622604:gallery:true:true:true

Večer

  • Gymnastikou proti unaveným nohám

Tento jednoduchý cvik posilňuje žily, zabraňuje opuchom a je vynikajúcou prevenciou pred tvorbou kŕčových žíl. Postavte sa na špičky a chvíľu zadržte. Vzápätí chodidlá prerolujte na päty. Zopakujte 10-krát.

  • Opuchy?

Máme riešenie Ak sa domov vraciate s opuchnutými a bolestivými končatinami, osprchujte ich najprv teplou a potom studenou vodou. Viackrát prestriedajte. Ešte účinnejšie sú striedavé kúpele – do vhodných nádob si napustite teplú a studenú vodu a striedavo prešľapujte.

  • S chladnou hlavou

Bolieva vás z tepla hlava a ťažko sa vám zaspáva? Pomôže vám chladivá masáž! Masážnu kefu skladujte v chladničke a večer si ňou prechádzajte krúživými pohybmi po vlasatej časti hlavy. Začnite od čela a postupujte cez temeno až ku krku.

Tlačiť Diskusia
Focus Media