Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyrobte originálny darček! Voňavé a farebné mydlá

06.12.2010 Casprezeny.sk

Neviete vybrať ten správny darček pre niekoho, kto vie oceniť originalitu? Čo tak pustiť sa do výroby voňavého mydla, ktorému môžete dať veľa vôní a farieb?

Ak neviete, čo darovať na Vianoce, môžete sa pustiť do výroby mydla. Ak neviete, čo darovať na Vianoce, môžete sa pustiť do výroby mydla.

Čo potrebujeme: mydlovú hmotu (tú môžeme získať tak, že nastrúhame zvyšky starých mydiel na strúhadle, dá sa však kúpiť aj v drogérii), farbu na mydlovú hmotu (dostať v hobby obchodoch), vonnú esenciu (napríklad tú, čo sa dáva do aroma lámp) silikónové formičky na mydlá, väčší a menší hrniec alebo zaváraninový pohár, mušle, plátok ovocia, lístky ruže (na ozdobu), špajdle

Takto postupujeme

  • Pripravíme vodný kúpeľ

Do malého hrnca alebo pohára nasypeme mydlovú hmotu a do väčšieho hrnca nalejeme vodu. Tú ohrievame a udržujeme jej stálu teplotu. Menší hrniec alebo pohár s mydlovou hmotou vložíme do hrnca s teplou vodou. Hmota by sa mala rozpustiť asi za 10 minút.

  • Pridávame farby

Pridáme vybranú farbu a špajdľou zmes premiešame. Nakvapkáme pár kvapiek vonnej esencie. Tekutú hmotu prelejeme do pripravených formičiek. Zdobíme Ak chceme netradičný darček naozaj vyšperkovať, pridávame rôzne ozdôbky. Môžeme použiť plátky ovocia, levanduľu, mušle, čokoľvek, čo sa nám bude na mydielku páčiť.

  • Necháme stuhnúť

Na tuhnutie nám postačí asi hodina. Svoje výrobky dajte na chladnejšie tmavé miesto a potom vyklopíme z formičiek. Hotové mydlá môžeme previazať mašličkami.

Tlačiť Diskusia
Focus Media