Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prezradilo ho zradné pípnutie: Odišiel za milenkou!

19.12.2010 Casprezeny.sk

Mobil, e-mail a vrecká vašej polovičky by mali zostať tabu. Je to tá najintímnejšia zóna, v ktorej nemá nikto čo hľadať. Ibaže niekedy to býva inak.

esemeska esemeska

Neviem, či za to môže ženská zvedavosť, rafinovanosť alebo potreba mať veci pod kontrolou, ale ženy vstupujú do súkromia partnerov oveľa častejšie, ako oni im. Podľa britského prieskumu sme dokonca dvakrát schopnejšie odhaliť partnerov milostný úlet.

Keď už sme neverné my, dávame si dobrý pozor a veľmi starostlivo schovávame všetky dôkazy. Používame tajné heslá, kódy na esemesky aj šifry do sociálnych sietí. Muži sú v tomto ohľade dosť neopatrní, takže prejsť im históriu počítača alebo telefón je pre nás hračka. Niet divu, že polovica nevier sa prezradí práve prostredníctvom textovej správy alebo nevhodného telefonátu.

Dôveruj, no nepreveruj

V opačnom prípade môžete zistiť také veci, ktoré vám nielenže pokazia náladu, ale budú mať katastrofálne následky pre celý vzťah. Ak sa teda nechcete rozvádzať, nekontrolujte ho. Možno je v takomto prípade lepšie držať sa hesla: Čo oči nevidia, to srdce nebolí. Posúďte samy.

Programátorka Lívia (33) a operátor Peter (36) tvorili ukážkový pár. Chodili spolu 5 rokov a plánovali spoločnú budúcnosť i dieťa. Zdalo sa, že ich šťastiu nestojí nič v ceste. Až do dovolenky v Taliansku, ktorá sa zmenila na nočnú moru. „Už pri odlete som si všimla, že je nejaký divný a niečo s ním nie je v poriadku. Bol nervózny a vyzeralo to, že sa vôbec neteší. Keď som sa ho na to pýtala, upokojoval ma, že je všetko v poriadku, iba má problémy v práci a pred odchodom dostali novú objednávku a musel riešiť niečo komplikované a náročné. Samozrejme som mu verila a ľutovala ho, aké to má, chudáčik, ťažké.“

Ibaže Peter sa neuvoľnil ani po príchode do hotela a aj počas nasledujúcich dní sa správal čudne. Na pláži celé hodiny mlčal, po večeri bol zrazu unavený a chcel si ísť ľahnúť. Chvíľami to vyzeralo, že Líviu vôbec nevníma. Bola z toho zmätená, nevedela si to vysvetliť. Pomohla jej náhoda. Spálila si chrbát, no krém zabudla doma. Peter sa ochotne ponúkol, že ho pôjde kúpiť.

690284:gallery:true:true:true

Krutá pravda

Sotva sa za ním zabuchli dvere, v bunde mu pípla esemeska. „Bol to služobný mobil, ktorý si nechával stále zapnutý, keby ho zháňal šéf. Ale mne to nedalo, veď čo také by už mohol šéf chcieť od neho na dovolenke...“. Lívia sa mu nikdy predtým do telefónu nepozerala, ale teraz to bolo iné. Potrebovala vedieť, čo sa s ním deje. Netušila, že ju čaká krutá pravda. Muž jej života ju podvádza. Stále dokola si čítala správu: „Nepracuj vela. Milujem Ta. Tvoja myska.“ Keď sa Peter vrátil s krémom, sedela Lívia zrútená a plakala. Zaplavila ho výčitkami a paľbou otázok. Netrvalo dlho a priznal sa, že sa zamiloval do kolegyne a párkrát sa s ňou stretol. Lívia chcela, aby jej hneď zavolal a vzťah ukončil. „Veľmi sme sa pohádali a Peter ešte v ten večer odletel domov." Neskôr zistila, že ani nešiel do ich spoločného bytu, ale rovno k nej.


Urobte dohodu

Vzájomné pravidlá si určujete vy, takže sa s partnerom hneď na začiatku dohodnite, či si budete zdvíhať mobily, keď vyzváňajú, či sa môžete ísť pozrieť do jeho schránky, keď to potrebujete. Dohoda na začiatku vám neskôr ušetrí množstvo problémov a nepríjemných situácií.

Vedeli ste, že...

… podľa rozhodnutia francúzskeho Najvyššieho súdu je textová správa z mobilu, ktorá dokazuje mimomanželský pomer, dostatočným dôvodom na urýchlený rozvod? U nás to tak zatiaľ nie je, ale ktovie, čoho sa v legislatíve dočkáme.

Tlačiť Diskusia
Focus Media