Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dušan Hergott († 46): Prečo sa nikdy neoženil s družkou?

19.02.2011 Casprezeny.sk

Pätnásť rokov tvorili pár, no nikdy sa nezobrali. Líder skupiny Senzus Dušan Hergott (†46) mal síce veľa fanúšičiek, ale len jednu skutočnú lásku.

Dušan Hergott († 46) sa so svojou družkou Soňou nikdy neoženil. Nedoriešené manželstvo s cudzinkou mu poriadne skomplikovalo život. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Archív S.S. a D.H. Dušan Hergott († 46) sa so svojou družkou Soňou nikdy neoženil. Nedoriešené manželstvo s cudzinkou mu poriadne skomplikovalo život.

Tou bola jeho družka Soňa Sodomová (43). Po tom, čo sa im narodila dcéra Sára, sa obľúbený spevák po dlhých rokoch konečne odhodlal k svadbe. Čo napokon zabránilo sobášu?

Dušan Hergott sa vďaka svojmu spevu dostal pred revolúciou na Západ, kam ho zlanárili profesionálni muzikanti. Okrem hudby ho tam neskôr držala už aj láska. Na severe Európy sa zahľadel do krásnej Nórky, ktorú si zobral za ženu a narodila sa im dcéra Kristína. Dnes má dvadsaťdva rokov. Obľúbený spevák, o ktorého cédečka bola v čase najväčšej slávy Senzusu bitka, žil v Nórsku takmer desať rokov. Ani svojim kamarátom zo skupiny však nikdy o svojom manželstve nerozprával. Nezdôveril sa im ani vtedy, keď sa so svojou manželkou rozišiel. Vždy dobre naladený spevák sa jednoducho vrátil na Slovensko a hral so Senzusom ďalej.

Nedoriešené manželstvo s cudzinkou mu však neskôr poriadne skomplikovalo život. Aspoň to tak v knihe "Nezostalo po nich ticho II" prezentuje spevákova družka Soňa Sodomová. "My sme sa mali radi, začali sme spolu žiť a postupne sme zistili, že k tomu papier nepotrebujeme. Ale pravdou je, že v čase, keď sa mala narodiť malá Sára, sme sa s Dušanom dohodli, že sa vezmeme." Problémy nastali, keď začali vybavovať potrebné dokumenty. "Na obecnom úrade vo Vinosadoch sme zistili, že on ešte nie je oficiálne rozvedený," vysvetľuje Soňa. Pritom Hergottova manželka viedla v tom čase v Nórsku nový život, s novým manželom a dokonca mala už aj dieťa. "Potrebovali sme preložiť dokumenty do nórskeho jazyka, čakali sme nato niekoľko mesiacov. Až potom by mohol rozvod odklepnúť Najvyšší súd. Dušan mi sľúbil, že sa na moju štyridsiatku vezmeme, ale to sa nikdy neuskutočnilo," dodáva Soňa, ktorá nečakala, že sa svadby nikdy nedočká a o pár týždňov príde aj o milovaného muža.

Keby bol Dušan Hergott tušil, ako dramaticky sa skončí jeho život, bol by zrejme svoju partnerku a ich spoločné dieťa zabezpečil lepšie. "V tomto bol zvláštny. Občas sme mu aj vraveli, že dcéra Sára by mala mať riadneho otca. A Soňa si to nezaslúžila, aj ona potrebovala mať istotu. Je to dobré dievča. Dušan bol s ňou spokojný, neraz nám vravel, ako sa oňho stará, ako mu vyvára. To, že sa neoženil, bola azda jeho jediná chyba. Ale mal Soňu rád,“ vyjadril sa na adresu bývalého kolegu kapelník a dobrý kamarát Pavol Peschl.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media